niedziela, 10 lutego 2019

Zapowiedź: Dominika Tarczoń „Pieśń o Warszawie”


Daj się porwać Pieśni
W Pieśni o Warszawie nie znajdziesz samotnych mścicieli czy niezniszczalnych bohaterów. Poczujesz za to bijące od płonącego miasta gorąco. Klaustrofobię korytarzy, w których warszawiacy chronią się przed upałem. Stres, kiedy każdy kolejny dzień zmienia się w prawdziwą walkę o przetrwanie.

Kiedy zginie roślinność, ludzkość umrze razem z nią
Rośliny umierają, a na świecie panuje głód. Po serii wojen o resztki surowców ludzkość przegrała z kataklizmem. Nastąpił Koniec – globalny głód i wymieranie o apokaliptycznych wręcz rozmiarach. Warszawa nigdy nie miała łatwej historii, jednak to jej mieszkańcy zawsze stanowili o sile stolicy. I to właśnie oni są jednymi z ostatnich żyjących ocaleńców. Wśród mieszkańców jest Oskar – wyrzutek, próbujący znaleźć swoje miejsce w umierającym świecie.

Trawiona pożarami Warszawa, walka o przetrwanie i dramat jednostki
Oskar żyje na granicy społeczeństwa po tym, jak oskarżono go o tajemnicze morderstwo. Warszawiacy już wydali na niego wyrok, zwłaszcza że znał ofiarę. Chłopak żyje w nieustającym strachu i poczuciu winy. Co naprawdę stało się tamtego tragicznego dnia? Niespodziewanie, Oskar otrzymuje zadanie, od którego zależy jego los – bezlitosny wyrok lub całkowita amnestia.

Data premiery: 20.02.2019


Dominika „Nerd Kobieta” Tarczoń 
Z postapokalipsą związana jest od 2012 r. Od 2013 r. współtworzy Post – Apokalipsa Polska, największy w Europie serwis poświęcony postapokalipsie, gdzie szefuje Działowi Literatura. Jako blogerka wypromowała już niemal setkę książek, imprez i twórców w estetyce postapo. Literacko interesuje ją fantastyka – od dark fantasy po solar punk. Jednak to postapokalipsa jest gatunkiem, który darzy największym uczuciem. Debiutowała w dwumiesięczniku Fantom opowiadaniem "Filtr". Zawodowo zajmuje się tworzeniem treści i marketingiem. Prywatnie włóczykij, pasjonatka urbexu i freestyle iceskatingu. Sercem związana z warszawską Pragą Północ.

Źródło: wszystkie materiały od autorki książki  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...