piątek, 14 sierpnia 2020

Dwie gorące zapowiedzi książkowe


Dacre Stoker, J.D. Barker „Dracul”

Twórca bestsellerowych thrillerów J.D. Barker oraz Dacre Stoker, potomek autora „Draculi”, wspólnie wskrzeszają historię najsłynniejszego horroru świata. „Dracul” to niezwykle klimatyczna, nieco klaustrofobiczna historia, w której zbrodnia miesza się z opowieścią o mieście nękanym chorobami, głodem i cierpieniem. Niezwykłe połączenie thrillera i horroru w księgarniach już 2 września.

Struktura opowieści utkana z listów, fragmentów gazet, pamiętników i zeznań świadków stapia się z rzeczywistością. Koszmar bohatera bardzo szybko okazuje się snem, z którego nie sposób się obudzić. Jakiś czas temu Dacre Stoker odkrył ponad 100 stron notatek swojego słynnego przodka. Wraz z J.D. Barkerem, autorem znakomicie przyjętego thrillera „Czwarta małpa”, połączył pozostawione przez autora „Draculi” historyczne zapiski z fantastyczną aurą wiktoriańskiego gotyku. Dzięki temu czytelnicy pochłaniający kolejne rozdziały powieści wspólnie z bohaterami odczuwają niemal namacalny, paraliżujący strach. Niczym Bram Stoker zamknięty w mrocznej komnacie, tkwią w przerażającej niepewności, czując na sobie widmo śmierci i żądzy krwi.

Początki historii, które stały się kanwą powieści „Dracul”, autorzy umieścili w dramatycznym okresie w dziejach Irlandii. W kraju, gdzie ogromne spustoszenie sieje zaraza ziemniaka – nastaje wielki głód, choroby zabijają niemal co drugiego mieszkańca Dublina. Mieszkający z rodziną poza miastem kilkuletni Bram Stoker jest bliski śmierci. Uleczyć może go jedynie Ellen Crone, zaprzyjaźniona z rodziną opiekunka, postać mroczna i niepokojąca, która jako jedyna jest w stanie przywrócić chłopakowi energię życiową. Ich relacja oparta na wzajemnym, niemal psychosomatycznym oddziaływaniu buduje aurę niezwykłej tajemnicy. Kobieta zdaje się mieć zagadkowe moce, a to co skrywa pod łóżkiem w brudnej, zakurzonej skrzyni rzuca szczególne światło na najstraszniejsze aspekty mitologii wampirów. Gdy po latach Bram i jego siostra Matylda zechcą odszukać zaginioną w niewyjaśnionych okolicznościach Ellen, wszystkie tropy będą prowadzić do postaci pewnego intrygującego i okrutnego transylwańskiego arystokraty...

Dracul” to oficjalny prequel kultowej powieści o najsłynniejszym wampirze świata. Dacre Stoker oraz J.D. Barker przekuli zapiski Brama Stokera, w pełnokrwistą, przepełnioną grozą powieść, która była nominowana do nagrody Goodreads Choice Award w kategorii horror.

Premiera: 2 września 2020

Opinie o książce i rekomendacje:

Pozycja obowiązkowa dla każdego fana wampirów i powieści gotyckich.
Katarzyna Berenika Miszczuk

Wciąga od pierwszych stron, zaskakuje konstrukcją i czaruje klimatem.
Stefan Darda

Nowoczesna, energetyczna i przyjemna w lekturze proza. Dracul ujawnia nie tylko „prawdziwe” pochodzenie Draculi, ale także samego Brama Stokera. To zdecydowanie więcej niż powieść o Draculi, to świetny wkład w cały wampiryczny gatunek.
SF Reader

Fani i badacze Brama Stokera odnajdą tu satysfakcjonujące rozwinięcie jego spuścizny.
Publishers Weekly

Piekielnie przerażająca (...) Dracul sprawia, że oglądasz się przez ramię, sprawdzasz, co jest pod łóżkiem i na suficie. Cały czas zastanawiasz się co kryje się w środku skrzyni i podłużnego pudła, które widzisz przed sobą.
Josh Malerman, autor bestsellera „Nie otwieraj oczu”

J.D. Barker – amerykański pisarz, autor bestsellerowych thrillerów, finalista prestiżowych nagród literackich, takich Bram Stoker Award. W Polsce znany ze świetnie odebranych przez czytelników „Czwartej małpy” i „Piątej ofiary”.

Dacre Stoker – amerykańsko-kanadyjski pisarz i filmowiec, potomek słynnego Brama Stokera. W młodości zawodowo trenował pięciobój lekkoatletyczny i wystąpił na olimpiadzie. Przyczynił się do upowszechnienia „Draculi” w filmie, telewizji czy komiksie.

Źródło: wszystkie materiały od Business and Culture i wydawnictwa Czarna Owca

 

Joe Hill „Gaz do dechy”

Książka, która znalazła się w ścisłej czołówce Goodreads Choice Awards 2019

Trzynaście historii mistrza grozy młodego pokolenia, który przesuwa granice gatunku na nowe terytoria

Dwa opowiadania napisane wspólnie ze Stephenem Kingiem m.in. W wysokiej trawie", sfilmowane przez Netflix

Wyjęci spod prawa motocykliści uciekający przez pustynię przed upiorną cysterną… Wizyta młodych ludzi w wesołym miasteczku, która wcale nie kończy się wesoło… Uchylone drzwi do świata cudów, które okazują się furtką dla namacalnego zła… Podróż pociągiem w niecodziennym towarzystwie… Media społecznościowe, które nikogo nie uratują przed zombie… Bibliotekarz dostarczający najświeższe lektury umarłym… I wreszcie lot, podczas którego ludzie nieakceptujący się nawzajem zaczynają ze sobą rozmawiać – nieco za późno.

Od klasycznych horrorów, przez fantasy, S-F, thriller psychologiczny, po prozę obyczajową z silnym akcentem politycznym – różnorodność opowiadań w tym zbiorze jest niezwykła. Ale wszystkie dotykają najgłębszych ludzkich sekretów i wydobywają na światło dzienne nasze mroczne słabości i lęki.

Premiera: 16 września 2020

Joe Hill - (ur. 1972 r.) amerykański powieściopisarz i autor opowiadań. Debiutował w 1997 roku opowiadaniem „The Lady Rests”. Jego pierwsza książka, zbiór opowiadań „Upiory XX wieku”, która ukazała się w 2006 roku, została entuzjastycznie przyjęta zarówno przez czytelników, jak i krytykę i zdobyła prestiżowe Bram Stoker Award oraz British Fantasy Award. Bram Stoker Award przyznano również Hillowi za jego pierwszą powieść, „Pudełko w kształcie serca”. Prawa do jej ekranizacji zakupił Warner Bros, jeszcze zanim została wydana w roku 2007. Kolejna powieść Hilla, „Rogi” (2008 rok), liczne opowiadania oraz wydana w USA w 2013 roku powieść „NOS4A2” ugruntowały jego niekwestionowany status mistrza horroru i mrocznego fantasy nowego pokolenia.

Źródło: https://www.wydawnictwoalbatros.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz