Stronki na blogu

sobota, 9 stycznia 2016

Zapowiedzi na rok 2016 (część 2)

Poniżej przedstawiam kolejną porcję horrorów zapowiadanych na ten rok (więcej zapowiedzi tutaj). Oczywiście z zastrzeżeniem, że premiery mogą jeszcze zostać przesunięte, a fabuły zmodyfikowane.

„The Boy”, reż. William Brent Bell
Lauren Cohan wciela się w rolę Grety, opiekunki do dziecka, która dostaje pracę u rodziny mieszkającej w angielskiej wiosce. Ma zajmować się ich ośmioletnim synem, który jak się okazuje w rzeczywistości jest lalką naturalnej wielkości. Gospodarze traktują zabawkę, jak własnego syna, gdyż nie mogą pogodzić się ze śmiercią swojego dziecka. Wkrótce Greta uświadamia sobie, że z lalką dzieje się coś niepojętego.

„Before I Wake”, reż. Mike Flanagan
Horror Mike’a Flanagana, twórcy między innymi takich obrazów, jak „Absentia” i „Oculus”. Na ekranie zobaczymy Thomasa Jane’a i Kate Bosworth w rolach młodej pary, która decyduje się na adopcję ośmioletniego Cody’ego. Chłopczyk boi się zasypiać, ale jego zastępczy rodzice początkowo zrzucają to na karb porzucenia przez inne rodziny adopcyjne. Wkrótce jednak odkrywają, że sny Cody’ego, również koszmary, urzeczywistniają się, że cokolwiek chłopcu się przyśni to manifestuje się w rzeczywistości.

„Xibalba”, reż. Joaquin Rodriguez
Horror science fiction, mający traktować o amerykańskiej archeolog, Danielle Noble, która razem z zespołem nurków wyrusza na wyprawę, tropem pozostałości po cywilizacji Majów. Ich miejscem docelowym są podwodne jaskinie Xibalba, gdzie nieoczekiwanie będą musieli stoczyć walkę o życie.

„The Other”, reż. Rick Bieber
Zach i Shawn zatrzymują się w pensjonacie, w którym mają miejsce niewytłumaczalne wydarzenia. Kiedy osobliwe zjawiska się nasilają Zach powoli przypomina sobie traumę z dzieciństwa, którą przed laty udało mu się puścić w niepamięć dzięki intensywnemu leczeniu, również elektrowstrząsom. Gdy życie okolicznych mieszkańców staje się zagrożone Zach zaczyna podejrzewać, że to on jest źródłem niebezpieczeństwa.

„The Prey”, reż. Cire Hensman, Matthew Hensman
Amerykańscy żołnierze podczas jednej z misji zostają uwięzieni w jaskini na Bliskim Wschodzie, zamieszkiwanej przez agresywne, dziwaczne stworzenia.

„Minutes to Midnight”, reż. Christopher Ray
Horror z Williamem Baldwinem, którego akcja rozgrywa się w noc sylwestrową. Siedmiu przyjaciół i jeden podróżnik ukrywają się w opuszczonym domku narciarskim w górach, gdyż grozi im niebezpieczeństwo ze strony grasujących w tych okolicach zamaskowanych mężczyzn.

„The Mystery of Casa Matusita”, reż. Catherine C. Pirotta
Film rzekomo oparty na faktach. Amerykański pisarz wraz ze swoją małżonką zatrzymuje się w owianej złą sławą Casa Matusita w Peru, celem zebrania materiałów do najnowszej książki. W trakcie pobytu w tym miejscu świadkują niewytłumaczalnym wydarzeniom, które według nich są manifestacjami sił nadprzyrodzonych.

„Girl in Woods”, reż. Jeremy Benson
Film ma traktować o dziewczynie imieniem Grace, która walczy z demonami przeszłości. Stawką w tej grze nie jest jedynie zachowanie zdrowych zmysłów, ale również jej życie. W jednej z ról najprawdopodobniej zobaczymy Charismę Carpenter.

„Boar”, reż. Chris Sun
Animal attack zrealizowany w Australii. Scenariusz ma się skupiać na grupie młodych ludzi, która wyrusza na wyprawę do lasu. Na miejscu odkrywają, że trafili w okolice żerowania agresywnego dzika, który przypuszcza na nich atak.

„Abduct”, reż. Ilyas Kaduji
Osierocona dziewczyna ucieka z sierocińca przed pozaziemskimi istotami, które próbują ją uprowadzić. Stara się znaleźć schronienie w małym miasteczku w Teksasie, ale tutejsze społeczeństwo jest do niej wrogo nastawione.

„Alienate”, reż. Michael Shumway
Horror science fiction, skupiający się na Davidzie, który rusza w podróż służbową, pragnąc dać żonie, z którą ostatnimi czasy nie układa mu się najlepiej, troszkę przestrzeni. Gdy znajduje się w drodze Obcy przypuszczają atak na Ziemię. Mężczyzna stara się wrócić do domu, zanim jego bliskim stanie się krzywda.

„Lake Eerie”, reż. Chris Majors
Horror science fiction. Scenariusz traktuje o młodej wdowie, która przenosi się do domku nad jeziorem Eerie, wierząc, że odosobnienie pomoże jej uporać się ze świadomością śmierci męża. Jednak niedługo po przeprowadzce uświadamia sobie, że coś jej zagraża. Obsadę filmu zasilił Lance Henriksen.

„The Church”, reż. Dom Frank
Horror religijny. W jednym z miast zapada decyzja o sprzedaży starego kościoła. Nieoczekiwanie plany sprowadzają na władze kościelne wściekłość jakichś nadprzyrodzonych bytów.

„House of Salem”, reż. James Crow
Grupa porywaczy wraz ze swoją nieletnią ofiarą pragnąc ukryć się przed organami ścigania trafia do opuszczonego domostwa w Salem. Wkrótce będą musieli stanąć do walki z demonami tkwiącymi w tym domu, których historia sięga ponad stu lat wstecz.

„The Temple”, reż. Scott Spiegel
Film twórcy między innymi „Od zmierzchu do świtu 2”. Fabuła ma się skupiać na policjantce, która zostaje wysłana do świątyni w Himalajach, celem zbadania okoliczności rabunku. Na miejscu zastaje wrogo nastawionych mieszkańców oraz wścibską ekipę telewizyjną. Wkrótce dochodzi do okrutnych mordów, w których najprawdopodobniej dużą rolę odgrywają siły nadprzyrodzone.

„The Unfolding”, reż. Eugene McGing
Film jest reklamowany, jako nowe spojrzenie na tematykę nawiedzonych domów. Akcja rozgrywa się w czasach realnego zagrożenia katastrofą nuklearną. Badacz zjawisk nadprzyrodzonych wraz ze swoją dziewczyną przybywa do starego domostwa stojącego na angielskim pustkowiu. Mężczyzna pragnie sprawdzić, czy niepokojące historie o tym miejscu mają pokrycie w rzeczywistości i czy morderstwa, które miały tutaj miejsce w przeszłości są jakoś związane z plotkami o duchach bytujących w tym domu.

„Bind”, reż. Dan Walton, Dan Zachary
Pewna rodzina wprowadza się do domu, w którym przed laty był sierociniec. Niedługo potem odkrywają jego mroczną historię i uświadamiają sobie, że nie są jedynymi lokatorami owego przybytku.

„The Spiritualist”, reż. Carl Medland
Ghost story, która wnosząc z opisu może być silnie osadzona w długoletniej tradycji tego nurtu. Po samobójstwie matki Laura wraca do rodzinnego domu. Podczas pobytu w starym przybytku świadkuje niepokojącym wydarzeniom, które każą jej podejrzewać, że dom jest nawiedzony. Informuje o tym przyjaciół, którzy obawiając się o bezpieczeństwo Laury decydują się wynająć badaczy zjawisk paranormalnych.

„The Tormented”, reż. Tim Pickett
Po stracie czteroletniego synka w wypadku, Clare i Paul Knox decydują się zacząć wszystko od nowa we Włoszech. Mężczyzna dostaje pracę przy projekcie budowlanym, ale szybko odkrywa, że jego szef ma powiązania ze światkiem przestępczym. Tymczasem Clare nie może poradzić sobie ze świadomością straty syna, na domiar złego przypomina sobie przerażające fakty z tamtego okresu, które na skutek traumy puściła w niepamięć. Kiedy relacja Clare i Paula pogarsza się, mężczyzna znajduje pocieszenie w ramionach innej kobiety.

„Pitchfork”, reż. Glenn Douglas Packard
Do Huntera Killiana przyjeżdża grupa przyjaciół, żeby pomóc mu w poszukiwaniach skrzętnie skrywanych, mrocznych sekretów rodzinnych. W dzieciństwie Hunter przyjaźnił się z Benem Holisterem Jr., ale ich drogi rozeszły się. Teraz Killian odczuwa silną obecność Bena. Jak się okazuje chłopak wrócił, aby terroryzować znajomych swojego dawnego przyjaciela.

„Crazy Fat Ethel”, reż. Brian Dorton
Horror komediowy. Otyła Ethel po latach spędzonych w szpitalu psychiatrycznym zostaje przygarnięta przez ciotkę. Choć kobieta zostaje wypisana z klinki niektórzy lekarze i pielęgniarki nie są do końca przekonani o słuszności tej decyzji. Jak się wkrótce okazuje ich obawy o stan psychiczny Ethel nie były bezpodstawne.

„Bodom”, reż. Taneli Mustonen
Fiński slasher. W 1960 roku cztery nastoletnie dziewczyny zostały zasztyletowane podczas snu w swoim namiocie przez niezidentyfikowanego sprawcę. Po latach w to samo miejsce wybiera się kolejna grupka młodych ludzi.

„Summit”, reż. Christina Raia
Pięcioro zaprzyjaźnionych studentów wyrusza w góry, aby pojeździć na nartach. Na miejscu tracą poczucie czasu, a mróz zmusza ich do poszukiwań najbliższego schronienia. Znajdują opuszczony domek, w którym zatrzymują się na noc. Nazajutrz odkrywają, że grozi im śmiertelne niebezpieczeństwo.

„The Limehouse Golem”, reż. Juan Carlos Medina
W małym miasteczku ma miejsce seria morderstw. Mieszkańcy są przekonani, że za te wydarzenia odpowiedzialny jest legendarny potwór zwany Golemem.

„A Man in the Dark”, reż. Fede Alvarez
Reżyser i współscenarzysta remake’u „Martwego zła” powraca do tradycji kina grozy w swoim najnowszym filmie, traktującym o grupie nastolatków, którzy włamują się do domu niewidomego mężczyzny, nie wiedząc, że tym postępkiem sprowadzą na siebie spore kłopoty.

„Keep Watching”, reż. Sean Carter
Home invasion z udziałem między innymi Leigh Whannella, reżysera trzeciej odsłony „Naznaczonego”. Scenariusz, jak to często w tym podgatunku bywa ma się skupiać na pewnej rodzinie, która zostaje uwięziona we własnym domu przez grupę intruzów, którzy zmuszają ją do udziału w okrutnej grze o życie.

„The Veil”, reż. Phil Joanou
Trzydzieści lat po zbiorowym samobójstwie członków sekty jeden z ocalałych wraca do ich niegdysiejszej osady z grupą dokumentalistów. Mają zamiar nakręcić dokument, traktujący o tych wstrząsających wydarzeniach.

„Wildling”, reż. Fritz Bohm
Dark fantasy z Liv Tyler i Bradem Dourifem. Film ma opowiadać o Annie, która spędza swoje dzieciństwo w jednym pokoju pod opieką tajemniczego mężczyzny, który opowiada jej o stworach czyhających na życie dzieci. W wieku 16 lat dziewczyna zostaje wybawiona z koszmaru przez miejscowego szeryfa, nie podejrzewając, że to dopiero początek jej kłopotów.

„The Woods”, reż. Adam Wingard
Kolejny efekt współpracy Adama Wingarda i Simona Barretta, którzy szczególną sympatię widzów zaskarbili sobie takimi produkcjami, jak „Następny jesteś ty” i „Gość”. Szczątkowy opis fabuły „The Woods”, który został ujawniony sugeruje konwencjonalne kino, ale znając twórców można spodziewać się jakichś niespodzianek. Wstępnie wyjawiono, że film ma traktować o grupie studentów, która wybiera się na wyprawę do lasu, gdzie uświadamiają sobie, że nie są sami.

„Stephanie”, reż. Akiva Goldsman
Osieroca dziewczyna poznaje pewne małżeństwo, u którego się zatrzymuje. Nieznajomi utrzymują, że są jej biologicznymi rodzicami.

„Lucifer”, reż. Tiffany Castro
Młody mężczyzna jest przekonany, że jego rodzina jest dręczona przez diabła. Aby ją uratować kontaktuje się z pacjentem szpitala psychiatrycznego, który utrzymuje, że nękają go demony.

„Cannibals and Carpet Fitters Feature”, reż. James Bushe
Brytyjski horror komediowy. Monterzy wykładzin dostają zlecenie w starym domu na wsi. Niedługo po dotarciu na miejsce odkrywają, że to pułapka zastawiona przez szaloną, kanibalistyczną rodzinę, szukającą świeżej porcji ludzkiego mięsa. Monterzy stają do nierównej walki z prymitywną familią.

„Bleed”, reż. Tripp Rhame
Ghost story. Sarah i Matt wprowadzają się do nowego domu, mając w perspektywie szczęśliwe życie u boku mającego niedługo przyjść na świat dziecka. Chcąc uczcić przeprowadzkę zapraszają znajomych na przyjęcie. Zabawa wkrótce zamieni się w polowanie na ducha.

„Reunion in Hell”, reż. Phil Taylor
Młoda dziewczyna jest terroryzowana w szkole przez innych uczniów. Za jej krzywdę z kolei mści się jej niestabilny psychicznie brat. Sześć lat później dziewczyna dostaje zaproszenie od swoich dawnych oprawców na spotkanie w gronie znajomych z uczelni. Na zjazd przyjeżdża również jej psychopatyczny brat. Po opisie wnoszę, że będzie to slasher (i mam taką nadzieję).

„Don’t Look”, reż. Luciana Faulhaber
Historia grupki przyjaciół, która opuszcza miasto na weekend, celem zrelaksowania się z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Konwencjonalnie, ale jeśli wierzyć zapowiedziom film ma być utrzymany w klimacie klasycznych, starych horrorów.

5 komentarzy:

  1. Fiński slasher, Fede Alvarez i the Woods. Trzy propozycję mnie zaciekawiły i to na nie będę czekał.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak swoją drogą, w 2015 roku na Festiwalu Sundance(jakaś renoma jest) pojawił się film The Witch. W szerszym obiegu wyjdzie w 2016. Zapowiada się ciekawa produkcja. Skłania mnie to do pytania, czy znasz jeszcze jakieś filmy, które miały już premierę festiwalową, ale jeszcze czekają na premierę ogólnoświatową, jeśli tak to mogę nazwać. Może znasz jakieś tytuły perełek.

      Usuń
    2. http://www.imdb.com/search/title?at=0&genres=horror&sort=moviemeter&title_type=feature&year=2015,2015

      Tu są te (ale nie wiem, czy wszystkie), które miały premierę czy to szeroką, czy festiwalową w 2015 roku. Sama na festiwalach nic nie oglądałam, więc nie mogę na razie niczego polecić:/

      Usuń
    3. Ja również nie mogę doczekać się filmu BODOM. Znam tę historię ponieważ bardzo lubię zespół CHILDREN OF BODOM.

      Usuń
  2. Mam nadzieję, ze chociaz polowa bedzie z nich dobra. Nie ukrywam, ze oczkuje ich recenzji na tymze blogu :>
    Pozdrawiam i zapraszam:
    http://kruczegniazdo94.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń