"Franz Kafka był w pewnym sensie pierwszym projektantem gier". Twórcy “Metamorphosis” opowiadają o swojej produkcji łączącej literaturę z cyfrową rozrywką.
Warszawskie studio Ovid Works przedstawia wideo na temat swojej gry “Metamorposis”, opartej na twórczości praskiego pisarza.
Ovid Works ogłosiło swoją grę “Metamorphosis” w lutym. Od tego czasu skupiła na sobie zainteresowanie wielu mediów w Polsce i poza nią. Napisały o niej największe zachodnie serwisy. Game Informer uznał ją za jedną z najlepszych produkcji pokazanych na konferencji GDC 2019 w San Francisco, a Gamespot wskazał jako tytuł, który nie powinien być przeoczony w tym roku. Dobrą passę “Metamorphosis” podkreśla awans do grona finalistów tegorocznego Nordic Game Discovery Contest, czyli najlepszych gier niezależnych.Warszawskie studio Ovid Works przedstawia wideo na temat swojej gry “Metamorposis”, opartej na twórczości praskiego pisarza.
W swoim pierwszym “pamiętniku developera” twórcy opowiadają o prozie Franza Kafki, inspiracjach stojących za grą i niezwykłej perspektywie, z której graczom przyjdzie obserwować akcję - perspektywie insekta.
Zobacz Pamiętnik Developera [napisy PL]
"Franz Kafka był w pewnym sensie pierwszym projektantem gier" - mówi game director Zaq Chojecki. Proza Kafki pozwala precyzyjnie odtworzyć klimat czeskiej Pragi sprzed 100 lat, pozwalając studiu Ovid Works realizować swój główny cel - opowiadać pobudzającą do refleksji historię poprzez ciekawą rozgrywkę.
Więcej o Metamorphosis
Ta niezwykła historia powstała w studiu Ovid Works na potrzeby gry z gatunku puzzle platforming adventure, w której poza inspiracją znaną opowieścią pojawia się oryginalna rozgrywka. Gregor trafia do świata, który przytłacza go rozmiarami. Podstawą gry jest eksploracja i rozwiązywanie zagadek środowiskowych.
To niezwykła wędrówka przez trzy światy. Jeden to ten prawdziwy, doskonale nam znany, choć przytłaczający dla robaka - powierzchnia stołu czy wnętrze szuflady. Drugi to ukryty, tajemniczy świat owadów - zapomniane przestrzenie między ścianami i pod podłogą, zakurzone przesmyki, dziwne obszary zamieszkane przez inne insekty. I wreszcie trzeci, stworzony przez abstrakcyjne miejsca, takie jak automatycznie sortująca się szafa z dokumentami. Na swej drodze Gregor napotka wiele wyzwań, pułapek, ale i niezwykłych stworzeń, których pomoc może okazać się nieodzowna.
Kluczowe cechy gry:
- Tajemnicza metamorfoza - Gregor Sansa musi odkryć, dlaczego stał się insektem i jak może wrócić do swojej właściwej postaci.
- Ręcznie malowane tekstury - wszystko, co widać na ekranie, jest dziełem ludzkiej ręki.
- "Dwuwarstwowa" narracja - jedna rozgrywająca się "wewnątrz" świata Gregora i jedna tocząca się "na zewnątrz". Gracz nie może wchodzić w interakcje z postaciami z tej drugiej, ale wpływając na pierwszą decyduje o ich losach.
- Oryginalne łamigłówki logiczne - kluczem do ich rozwiązania jest uważna obserwacja i wykorzystanie dodatkowe kamery pokazującej miejsce z pewnego oddalenia.
- Swobodna eksploracja - w ramach kolejnych miejsc gracz ma dużą swobodę poruszania się, ale musi sobie pomóc - umiejętne wykorzystanie plamy miodu pozwala "posmarować" śliską powierzchnię, po której można się dostać we wcześniej niedostępne miejsce.
- Świat w mikroperspektywie - główny bohater stawia czoła światu, który go dosłownie przerasta i przytłacza
“Metamorphosis” ukaże się na PC, PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.
Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej oraz karcie Steam.
O Ovid Works
Ovid Works to niezależne warszawskie studio produkujące gry wideo, specjalizujące się w tworzeniu angażujących projektów na PC, konsole i wirtualną rzeczywistość. Jego pierwszą grą była absurdalna przygodówka VR Interkosmos, w której gracz trafiał do kokpitu sowieckiej kapsuły pędzącej w kierunku Ziemi. Kolejną, nową grą jest Metamorphosis, puzzle-platformer z perspektywy pierwszej osoby inspirowany twórczością Franza Kafki. By dowiedzieć się więcej, odwiedź www.metamorphosisgame.com.Źródło: wszystkie materiały od Better. Gaming Agency
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz