Stronki na blogu

sobota, 28 listopada 2020

Zapowiedzi wydawnictwa Vesper

 
Poniżej garść jeszcze niewspominanych tutaj zapowiedzi od wydawnictwa Vesper. Premiery wstępnie zaplanowano na rok 2021. Kolejność przypadkowa.

 

Herman Raucher „Dom Maynarda”

Powieść z 1980 roku. Autor głównie znany jest z napisania jednej z najlepiej sprzedających się powieści lat siedemdziesiątych - "Lato 1942 roku". Był nominowany do Oscara za napisanie scenariusza do ekranizacji owej książki. "Dom Maynarda" opowiada historię Austina Fletchera - młodego weterana, który właśnie zakończył służbę w Wietnamie. Wykończony psychicznie i fizycznie pragnie odpocząć w chacie na odludziu, gdzieś wśród bezkresnych lasów w stanie Maine. Chacie, którą zapisał mu w spadku jego przyjaciel z oddziału - tytułowy Maynard. Fletcher dociera do chaty w samym środku piekielnie ostrej zimy na przełomie 1972 i 1973 roku. Wkrótce zostaje odcięty od świata. Zdany tylko na siebie zaczyna mierzyć się z demonami wojny, które nawiedzają go w snach i wspomnieniach. W dodatku dowiaduje się, że dom Maynarda jest stary, bardzo stary, a jego fundamenty pamiętają czasy gdy purytanie urządzali polowania na czarownice. Ponoć jedna z nich mieszkała gdzieś w okolicy, a rosnące niedaleko wiekowe drzewo posłużyło do jej egzekucji. Drzewo które nie rzuca cienia...

Grzegorz Kopiec „Eksperyment”

Co roku, wraz z nastaniem jesieni na całym świecie dochodzi do niewyjaśnionych zaginięć fanów horrorów. Łączy je wspólna cecha - incydenty mają miejsce podczas imprez literackich – na konwentach, spotkaniach z autorami czy promocjach książek. Wśród zaginionych znajduje się także grupa Polaków, mieszkańców Krakowa i Lublińca. Gdy działania policji nie przynoszą rezultatów, rodzice zaginionych zatrudniają do sprawy detektywa Michała Majera. Po nawiązaniu współpracy z francuską policjantką Christine Benoit, zaangażowaną w śledztwo z osobistych pobudek, okazuje się że tropy prowadzą do Paryża. Rozpoczyna się wyścig z czasem. Do sieci trafia dramatyczne nagranie jednej z uprowadzonych. Ślady prowadzą do miejsca skrywającego w swych podziemiach pradawne tajemnice. Detektywi staną twarzą w twarz z jego wyniosłym gospodarzem, oddanym wraz z towarzyszami makabrycznym eksperymentom.

Joan Samson „The Auctioneer”
 
"The Auctioneer" Joan Samson to powstała w 1975 roku powieść, która zainspirowała Stephena Kinga do napisania "Sklepiku z marzeniami". Bohaterem jest John Moore i jego żona Mim. Do niewielkiego, spokojnego miasteczka Harlowe w stanie New Hampshire, w którym życie toczy się w niezmiennym tempie od pokoleń, przeprowadza się Perly Dunsmore - tytułowy aukcjoner. Ujmujący, czarujący, nieszkodliwy miastowy wariat, jakim wydaje się być w oczach mieszkańców Harlowe, wkrótce zaczyna odgrywać w ich społeczności coraz większą rolę, zmieniając życie Moore'a i jego sąsiadów w koszmar. Wielkie zło w małym miasteczku - czyli co wielbiciele starych horrorów lubią najbardziej. Napisana prostym językiem, z wciągającą, nieśpiesznie prowadzoną fabułą, ujmuje czytelnika przede wszystkim powoli narastającą atmosferą lęku, wszechobecnego strachu jaki odczuwają bohaterowie, a który narasta ze strony na stronę.

Bartłomiej Grubich „Koniec”

Młoda barmanka pewnego dnia znika. Wyjeżdża bez słowa wyjaśnienia. Podobno pojechała do Bydgoszczy. Jej śladem, niezależnie od siebie, wyruszają trzy osoby: jej najlepsza przyjaciółka, platonicznie zakochany w niej mężczyzna oraz ksiądz, który w ten sposób chce pomóc babci dziewczyny. Chaotycznie krążą po ulicach miasta próbując wpaść na jakikolwiek trop. Ich wędrówka z każdą chwilą przybiera coraz bardziej fantasmagoryczny charakter, przeszłość każdego z bohaterów wraca, miesza się z teraźniejszością. Na ich drodze stają surrealistycznie postacie, miejsca, wydarzenia. A za nimi, krok w krok podąża Szatan....

Dan Simmons „Pieśń Bogini Kali”

Autor zabierze nas na wycieczkę po mrocznych i dusznych zaułkach Kalkuty lat 70. XX wieku. A przewodnikiem po niej będzie bohater o swojsko brzmiącym nazwisku Robert Luczak, który jako wysłannik czasopisma literackiego udaje się w raz z żoną i maleńką córeczką w podróż do Indii celem pozyskania praw do publikacji najnowszego poematu jednego z największych indyjskich poetów. Szkopuł w tym, że poeta ów - Das - zaginął kilka lat wcześniej i powszechnie uważany jest za zmarłego. Luczak wplątuje się w intrygę, którą zaplanowali czciciele potężnej bogini i patronki miasta - krwawej i okrutnej Kali.

Alan Dean Foster „Obcy: Decydujące starcie”

Obcy, dużo obcych i Ellen Ripley wspomagana przez oddział komandosów - po prostu klasyk, zbeletryzowana wersja scenariusza jednego z najsłynniejszych filmów science fiction w historii.

Ira Levin „Dziecko Rosemary”

Opis własny: Małżeństwo, Rosemary i Guy Woodhouse, wprowadza się do nowego mieszkania w wielkiej, prestiżowej i owianej złą sławą kamienicy. Po zadomowianiu się poznają parę miłych staruszków mieszkających obok. Wkrótce Rosemary zachodzi w ciążę, a splot dziwnych wydarzeń każe jej podejrzewać sąsiadów o czarnoksięstwo. Obawiając się o siebie i swoje nienarodzone jeszcze dziecko postanawia poszukać pomocy u ludzi, którzy jej zdaniem nie należą do spisku.

Antologia opowiadań „Grobowiec Tom I. Zaraza”

Grobowiec” to cyklicznie wydawana antologia prezentująca Dzieła najciekawszych przedstawicieli polskiej literatury grozy. Każdy tom będzie charakteryzował się motywem przewodnim. W pierwszej edycji będzie to ZARAZA.

Źródło: https://pl-pl.facebook.com/WydawnictwoVesper

1 komentarz: