piątek, 12 kwietnia 2024

Feministka na wózku napisała thriller menstruacyjny!

 
Feministyczny thriller o kobiecej menstruacji - "Pokój krwi", Sylwia Błach

W świecie pozbawionym hamulców, w którym rządzą jednostki najsilniejsze, a kontakt międzyludzki niesie więcej zagrożeń niż zysków, krwawa pandemia dziesiątkująca ludzkość jest najmniejszym z problemów.

Czy to przyszłość, do której zmierzamy?

Okładka książki. „Pokój krwi”, Wydawnictwo Dlaczemu 2024

Pokój krwi” zaprasza czytelnika do spojrzenia przez dziurkę od klucza na samotną kobietę, ukrytą przed krwawą pandemią w hotelowym pokoju na bliskim wschodzie. Powieść obnaża naturę feminizmu i rolę kobiet w społeczeństwie. To dyskusja o sile internetu, który mając nas zbliżyć, oddalił od siebie. O znaczeniu siostrzeństwa i świecie wykreowanym przez „płatki śniegu”.
Kobieca menstruacja nadaje rytm opowieści, zmuszając bohaterkę do kolejnych działań i sprowadzając na nią niebezpieczeństwo… Czy ludzkość zna jeszcze słowo "empatia"?
Czytelnik, który polubi główną postać i odkryje jej mroczne strony, będzie musiał się zastanowić, jak wiele jest w stanie wybaczyć, gdy pobudki prowadzące do złych czynów są dobrze uzasadnione… A może zło to tylko przebrzmiały koncept, który nie ma żadnego znaczenia w świecie przyszłości?

Materiał promocyjny. Pokój krwi”, Wydawnictwo Dlaczemu 2024

Sylwia Błach – rocznik 1991. Z wykształcenia programistka, z zawodu pisarka i dziennikarka technologiczna. „Pokój krwi” to jej szósta książka. Najchętniej pisze to, co lubi czytać, czyli grozę, thrillery i kryminały, ale nie gardzi innymi gatunkami, twierdząc, że najważniejsza jest treść, a nie etykieta.
Wybrana jedną z 22 kobiet, które warto śledzić przez magazyn Forbes Women w 2022 roku i 1 z 10 kobiet, które wprawiają inne kobiety w ruch według magazynu Harper’s Bazaar. Fundacja Integracja okrzyknęła ją 1 ze 100 najbardziej wpływowych osób z niepełnosprawnością w Polsce.
Na co dzień porusza się na wózku inwalidzkim. Na swoich mediach społecznościowych opowiada o życiu kobiet z niepełnosprawnością, otwarcie mówiąc o trudnościach i zarażając pewnością siebie. Nie boi się tematów tabu, dlatego „Pokój krwi” opowiada o okresie, zespole napięcia przedmiesiączkowego, lęku przed posiadaniem dzieci i trudnościach, z jakimi musi zmierzyć się kobieta we współczesnym świecie, chcąc sprostać oczekiwaniom, jednocześnie nie tracąc siebie.

https://instagram.com/sylwia.blach.vamppiv

Źródło: wszystkie materiały od Sylwii Błach

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz