środa, 20 marca 2013

Garść informacji od Monolitha

„Panaceum”
Premiera:  19.04.2013
„Panaceum” to prowokujący do wielu smutnych refleksji na temat kondycji współczesnego świata thriller psychologiczny, w którym życie pewnej pary ulega diametralnej zmianie, kiedy zażywany przez kobietę lek wywołuje niespodziewane i tragiczne w skutkach efekty uboczne. Określany „ostatnim filmem Stevena Soderbergha”, legendarnego twórcy amerykańskiego kina niezależnego, „Panaceum” całkowicie zmieni wasz punkt widzenia i nie pozwoli spokojnie zasnąć przez wiele nocy.
Emily (Rooney Mara) oraz Martin (Channing Tatum) są młodzi, piękni i bogaci. Mają wielką posiadłość, własną łódź i cieszą się wszelkim luksusem, który można kupić za pieniądze. Kiedy Martin trafia do więzienia za przekręty finansowe, świat Emily rozpada się na kawałki. Kobieta trafia pod opiekę psychiatry, lecz jednocześnie czeka w małym mieszkanku na Manhattanie cztery długie lata na powrót ukochanego. Pojawienie się Martina z powrotem w jej życiu niewiele jednak pomaga. Chwytając się rozpaczliwie ostatniej deski ratunku przed hospitalizacją, Emily zgadza się zacząć zażywać nowe na rynku środki antydepresyjne, nie zdając sobie sprawy, że w ten sposób zmieni na zawsze życie wszystkich dookoła.
"Intruz"
Premiera: 05.04.2013
Co jesteś w stanie zrobić, jeśli wszystko co kochasz zostaje ci odebrane w mgnieniu oka?
W niezbyt odległej przyszłości obca rasa zwana Duszami najeżdża Ziemię, przejmując kontrolę nad ciałami i umysłami przedstawicieli gatunku ludzkiego. Pozostała przy zdrowych zmysłach grupa rebeliantów ukrywa się w jaskiniach i podziemnych tunelach, obserwując z przerażeniem zmiany zachodzące w świecie, który kiedyś należał do nich na wyłączność. Melanie Stryder (Saoirse Ronan), walcząc z zamieszkującą jej ciało i próbującą pozbawić ją wolnej woli Duszą imieniem Wagabunda (zwana później Wandą), rozpoczyna niezwykłą przygodę, której stawką będą nie tylko losy wszystkich jej bliskich, lecz również kwestia przetrwania gatunku ludzkiego. Czy miłość jest w stanie pokonać każdą przeszkodę?
„Intruz” to epicki romans science fiction oraz niezwykle intensywne kino przygodowe, które zostało oparte na bestsellerowej powieści Stephenie Meyer, autorki popularnej ponad wszelką miarę „Sagi Zmierzch”. Film wyreżyserował twórca „Gattaca” oraz „Truman Show” – Andrew Niccol. W rolach głównych wystąpili Saoirse Ronan, Max Irons, Jake Abel, William Hurt oraz Frances Fisher.
„Władza”
Premiera: 15.03.2013
Nowy Jork. Miasto grzechu skażone każdym rodzajem niesprawiedliwości. A w samym centrum społeczno-politycznych wydarzeń dwóch mężczyzn, którzy mają coś do udowodnienia. W tym pojedynku może być tylko jeden zwycięzca. Pierwszy z nich to były gliniarz Billy Taggart (Mark Wahlberg), który poszukuje odkupienia za dawne winy oraz wymierzenia sprawiedliwości na człowieku, który prawie go zniszczył. Drugi to burmistrz Nicolas Hostetler (Russell Crowe), najpotężniejszy człowiek w okolicy, który wrobił Taggarta, gdy ten zbliżył się do odkrycia niewygodnej prawdy. Polityk nie przewidział jednak, że były gliniarz to człowiek nieustępliwy, który dzięki nabytemu przez lata pracy na ulicach doświadczeniu stanie się jego największym koszmarem.
Więcej informacji tutaj: http://monolith.pl/5/?no_cache=1

10 komentarzy:

 1. Obejrzałabym. Zwłaszcza "Władzę" - głównie dla obsady. Lubię oby panów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Buffy, a tak pomijając Monolith, wybierasz się na nowy "Evil dead" (premiera w kwietniu)?
  Ilsa

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam w planach Panaceum, ale trochę się obawiam, bo Soderbergh ostatnio niestety nie wróży nic wybitnego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyczytałam gdzieś, że "Panaceum" utrzymany jest w klimatach filmów Hitchcocka, więc jak tylko "moje" kino zdecyduje się go wyświetlić to na pewno obczaję - w przeciwieństwie do tegorocznych horrorów nie mam obaw przed seansami kinowymi thrillerów:)

   Usuń
 4. Ja się skuszę na Władzę. Lubię tego typu klimaty w filmach i ciekawi mnie który wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku. Obstawiam na burmistrza, ale znając życie wszystko zakończy się szczęśliwie i dobro zwycięży.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Koniecznie muszę obejrzeć ,,Intruza''. Czytałam książkę i bardzo mnie poruszyła, więc myślę, że jej ekranizacja także będzie warta uwagi.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nic mnie jakoś z tych trzech propozycji nie zaciekawiło... A już na pewno nie Intruz... pewnie to będzie kolejna słitaśna historyjka typu Edward&zakochanewampirki ;D.

  Miłego wieczoru!
  Melon

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę, że jest to jedеn spośród wyjątkоwych aгtykułów na jakie tгafiłam.
  Jеѕtem zafascynoωana, że mogłam się z nim zapoznać.

  Proѕzę o ωięcеj:).

  Revieω my wеbρage: zielone szkoły

  OdpowiedzUsuń
 8. Dla mnie z tych trzech pozycji zdecydowanie "Intruz". Dziękuję za info i pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń