poniedziałek, 18 czerwca 2012

Zapowiedzi na rok 2013

Zgodnie ze zwyczajem przyszedł czas na przedstawienie kilku ciekawszych zapowiedzi horrorów na rok 2013. Tym razem postanowiłam podzielić zestawienie na trzy kategorie: remake’ów, sequeli i pozostałych obrazów, będących w zamyśle czymś świeżym w światku kina grozy. Jednakże zważywszy na fakt, że premiery filmów często przesuwają się, radzę wziąć to pod uwagę przy planowaniu seansów na przyszły rok. Wszystkie pozycje poniżej, choć wstępnie zaplanowano na rok 2013 mogą jeszcze przesunąć się w czasie.
Remake
„Carrie” (data premiery: 15 marca 2013 roku) – trzecia ekranizacja debiutanckiej powieści Stephena Kinga (taki remake remake’u), którą najprawdopodobniej wyreżyseruje Kimberly Peirce. W tytułowej roli zobaczymy doświadczoną w horrorze Chloe Grace Moretz, a jej matkę zagra sama Julianne Moore.
„The Evil Dead” (data premiery: 12 kwietnia 2013 roku) – za reżyserię odpowiedzialny będzie Fede Alvarez, a scenariuszem zajmie się między innymi Sam Raimi, twórca oryginalnego „Martwego zła”. Odtwórcy głównych ról są już znani. Na ekranie najprawdopodobniej zobaczymy Jane Levy, Jessicę Lucas, Shiloha Fernandeza, Elizabeth Blackmore i Lou Taylora Pucci. Jeśli chodzi o fabułę to w remake’u przypuszczalnie główną rolę przeciwnie niż w pierwowzorze odegra kobieta. Inne zmiany względem oryginału nie są jeszcze znane.
 „Pet Sematary” – jeszcze do niedawna krążyły plotki, że reżyserem ponownej ekranizacji tej powieści Stephena Kinga zostanie Alexandre Aja. Jednakże na chwilę obecną ekipa, która miałaby pracować nad tą produkcją nie jest jeszcze znana. Z uwagi na fakt, że nie ogłoszono również domniemanej daty premiery istnieje spora szansa, że owe przedsięwzięcie zostanie przełożone na rok przyszły.
„Suspiria” – remake kultowego dzieła Dario Argento, który przez wielu uważany jest za króla włoskiego kina gore. Wstępnie ustalono, że scenariuszem zajmie się David Gordon Green, jednakże przypuszczalna data premiery nie jest jeszcze znana.
„Poltergeist” – remake kultowego obrazu Tobe’a Hoopera. Wstępnie ustalono, że na krześle reżyserskim zasiądzie Vadim Perelman, natomiast producentem będzie między innymi Sam Raimi. Przypuszczalna data premiery filmu nie jest jeszcze znana.
„The Birds” – remake legendarnego dzieła Alfreda Hitchcocka. Jak na tę chwilę ustalono, że za reżyserię odpowiedzialny będzie Martin Campbell, a w roli głównej zobaczymy samą Naomi Watts. Jednakże zważywszy na nieustanne zmiany w ekipie nic jeszcze nie jest pewne. Na razie nie wiadomo, kiedy miałaby się odbyć światowa premiera tej produkcji.
Sequel
„The Texas Chainsaw Massace 3D” (data premiery: 4 stycznia 2013 roku) – zdawać by się mogło, że po wydarzeniach przedstawionych w remake’u z 2003 roku nie da się nakręcić kontynuacji. Jednak dla Hollywoodu nie ma rzeczy niemożliwych:) Tym razem zdecydowano się pokazać nam dalsze przygody Leatherface’a w trójwymiarze. Na krześle reżyserskim zasiądzie tym razem John Luessenhop, a w postać Leatherface’a wcieli się Dan Yeager.
„Smakosz 3” – za reżyserię i scenariusz trzeciej części znanego tytułu będzie odpowiedzialny sam Victor Salva, a w roli głównej zobaczymy znaną z części pierwszej Ginę Philips. Fabuła ma przedstawiać wydarzenia, rozgrywające się w 23 lata po koszmarze, jaki przeżyła Trish w pierwszej odsłonie „Smakosza”. Trish ma nastoletniego syna, o którego zaczyna się martwić pod wpływem koszmarnych snów, w których widzi, jak chłopaka spotyka los zbliżony do przeżyć jej brata przed laty. Bojąc się, że owe koszmary senne mogą ziścić się w rzeczywistości Trish postanawia zorganizować polowanie na tytułowego Smakosza. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, jednakże wydaje się być pewnym fakt, że odbędzie się ona już w 2013 roku.
„The Thompsons” – kontynuacja horroru wampirycznego z 2006 roku pt. „Hamiltonowie”. Na krzesłach reżyserskich zasiądą twórcy części pierwszej – Mitchell Altieri i Phil Flores. Fabuła ma prezentować dalsze losy rodziny Hamiltonów, którzy żyją teraz w małym miasteczku pod przybranym nazwiskiem Thompson. Familia wampirów stara się dostosować do życia ludzi, ograniczając swoje potrzeby picia krwi do koniecznego minimum. Wkrótce w miasteczku zaczyna grasować brutalny morderca, który pozbawia swoje ofiary krwi z ich organizmów. Thompsonowie zaczynają podejrzewać siebie nawzajem. W końcu, albo któryś z nich nie mógł się powstrzymać przed morderczymi instynktami, albo w mieście pojawiła się druga rodzina krwiopijców. Wstępna data premiery filmu nie jest jeszcze znana.
„Zombieland 2” – przez wielu z utęsknieniem wyczekiwana druga część popularnego horroru komediowego o żywych trupach. Za scenariusz sequela najprawdopodobniej będzie odpowiedzialny twórca jedynki Ruben Fleischer, a w roli głównej ponownie zobaczymy Jesse’ego Eisenberga. Przypuszczalna data premiery nie jest jeszcze znana.
„Wolf Creek 2” – sequel australijskiego hitu z 2005 roku. Za reżyserię najprawdopodobniej odpowiedzialny będzie Greg Mclean, twórca odsłony pierwszej, a w roli psychopaty ponownie zobaczymy Johna Jarratta. Domniemana data premiery nie jest jeszcze znana.
„The Human Cantipede III (Final Sequence)” – najprawdopodobniej ostatnia część kontrowersyjnego tytułu Toma Sixa, którą również zdecydował się wyreżyserować. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, ale są spore szanse, że będzie miała miejsce w przyszłym roku.
„Friday the 13th: Part 2” – ostatnimi czasy amerykańskim twórcom sam remake przestał wystarczyć. Obok kopiowania pojedynczych dzieł sprzed lat postanowili odświeżać również całe serie slasherów. Więc nic dziwnego, że po powstaniu remake’u/reebota „Piątku 13” postanowiono pociągnąć to dalej i zapowiedzieć kolejną część „nowych” przygód Jasona. Reżyserem drugiej części odświeżonej serii wstępnie ma zostać Tristan Williams, ale dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.
„28 miesięcy później” – najpierw mieliśmy „28 dni później”, następnie „28 tygodni później”, a teraz przyszła kolej na sprawdzenie, co też działo się 28 miesięcy później. Za parę lat pewnie będziemy mieli okazję poznać wydarzenia, które nastąpiły 28 lat później:) A co potem? Chyba zostaną już tylko dekady, wieki itd. Ekipa trzeciej części brytyjskiej serii o żywych trupach nie jest jeszcze znana, podobnie rzecz ma się z datą światowej premiery, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że w 2013 roku jeszcze nie będziemy mieli okazji poznać dalszych przygód krwiożerczych zombie.
„Krzyk 5” – o kolejnym sequelu tego znanego tytułu w ostatnich czasach sporo się mówi. Krążą nawet plotki, że reżyserem ponownie ma zostać twórca całej serii Wes Craven, ale wszystko to tylko domysły. Na chwilę obecną nie jest znana ani ekipa, która miałaby pracować nad piątką, ani data premiery, a nawet nie do końca wiadomo, czy ten obraz w ogóle powstanie.
Świeżynki
„Trust” (data premiery: 18 czerwca 2013 roku) – film na podstawie scenariusza Kerry Finlayson. Fabuła ma traktować o reality show, które w teorii ma przywrócić sławę zapomnianym gwiazdom takich programów. Jak można się tego spodziewać udział w reality show będzie równoznaczny z wyrokiem śmierci. Nie brzmi oryginalnie, ale miejmy nadzieję, że twórcy urozmaicą jakoś schematyczną konwencję filmu „Trust”.
„American Mary” – film miał mieć swoją premierę w roku 2012, ale najprawdopodobniej została ona przeniesiona na rok przyszły. Dzieło Jen i Sylvii Soskich ma opowiadać o studentce medycyny (w tej roli Paula Lindberg). Rozczarowana niesatysfakcjonującą uczelnią poświęca się przeprowadzaniu nielegalnych zabiegów. Z dnia na dzień coraz bardziej makabrycznym… Istnieje spora szansa, że premiera „American Mary” jednak odbędzie się w obecnym roku, ale jeśli nie to poczekamy jeszcze rok na ten ciekawie się zapowiadający horror.
„The 4th Reich” – horror wojenny w reżyserii Shauna Roberta Smitha. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, ale istnieje spore prawdopodobieństwo, że odbędzie się ona w 2013 roku. Fabuła będzie rozgrywać się w roku 1944, w okupowanej Europie, której na pomoc w walce z Hitlerem ruszają zaprzyjaźnione państwa. Jednak Hitler prowadzi nieludzkie eksperymenty, mające zapewnić mu zwycięstwo. Na misję rusza grupa brytyjskich żołnierzy, po drodze natykając się na niewytłumaczalne zjawiska, których kulminacja będzie miała miejsce w opuszczonych ośrodku badawczym. Film może okazać się wspaniałą rozrywką dla wielbicieli kina wojennego. Miejmy tylko nadzieję, że jakieś intrygujące elementy horroru również się tutaj pojawią.
„13 Eerie” – reżyserem filmu ma być Lowell Dean, ale jak zwykle dokładna data premiery jeszcze jest nieznana. „13 Eerie” ma opowiadać o szóstce studentów kryminologii, którzy wraz ze swoim profesorem udają się na bezludną wyspę. Ma to być pewnego rodzaju próba, która wyłoni spośród nich przyszłego agenta FBI. Jednak na miejscu odkrywają, że kiedyś prowadzono tu dziwne eksperymenty na skazańcach, których potem pozostawiono na pewną śmierć. Choć film wydaje się być miszmaszem innych znanych nam już produkcji grozy ma sporą szansę zainteresować niejednego widza. Miejmy nadzieję, że się uda.
„Darkchylde” – jak na razie nie wiadomo, kto miałby brać udział przy powstawaniu tego horroru science fiction, więc i rok premiery nie jest jeszcze pewny. Film ma być adaptacją komiksu Randy’ego Queena, który opowiada o młodej, przeklętej dziewczynie. Początkowo dręczą ją jedynie koszmarne sny, jednak z czasem zauważa, że przemienia się w jedną z istot, które widzi podczas snów. Zarówno okładka, jak i fabuła zaniepokoiły mnie – podejrzewam, że będzie to kolejny pseudo horror dla nastolatków, ale mam nadzieję, że się jednak mylę.
„World War Z” – (data premiery: 21 czerwca 2013 roku) – adaptacja noweli Maxa Brooksa, którą najpewniej wyreżyseruje Marc Forster, a w roli głównej zobaczymy samego Brada Pitta. Fabuła ma pokazywać wydarzenia rozgrywające się w 10 lat po wielkiej wojnie ludzi i zombie. Teraz to żywe trupy rządzą Ziemią, a ludzie muszą bezustannie walczyć o przetrwanie. Wstępny opis fabuły nie brzmi zbyt oryginalnie. Na pewno będzie to wysokobudżetowa, szeroko reklamowana produkcja, kinowa. Miejmy tylko nadzieję, że twórcy nie przesadzą z efektami komputerowymi.
„Duma i uprzedzenie, i zombie” – film może być ciekawą parodią jednego z najsłynniejszych romansów. Jednak nadal niewiadomo, czy powstanie, gdyż ekipa i domniemana data premiery nie są jeszcze znane. Film ma opowiadać o przygodach miłosnych sióstr Bennet. Wkrótce w hrabstwie Hartfordshire pojawiają się zombie. Armia brytyjska zamiast walczyć z Napoleonem decyduje się na wytępienie żywych trupów. Moim zdaniem produkcja ta może okazać się całkiem udanym horrorem komediowym, wszak romans „Duma i uprzedzenie” sam się prosił o podobną parodię:)
„Hidden” – reżyserami filmu mają zostać Matt i Rose Duffer. Jednak dokładna data premiery nie jest jeszcze nam znana. Fabuła ma opowiadać o trzyosobowej rodzinie ukrywającej się w schronie, bojąc się tajemniczej zarazy, która zamieniła ludzi w mordercze monstra. Kiedy w ich schronie wybucha pożar rodzina zostaje odkryta przez zarażonych i tym samym musi stanąć z nimi do walki o przetrwanie. I znowu fabuła niezbyt oryginalna, ale istnieje spora szansa, ze „Hidden” znajdzie swoich zwolenników wśród widzów.
„The Last Voyage of Demeter” – domniemana data premiery nie jest jeszcze znana, a ekipa, która miałaby pracować nad filmem zmienia się z miesiąca na miesiąc. Jak na tę chwilę reżyserem miałby być Neil Marshall. Fabuła ma opowiadać o rejsie statku wyruszającego z Transylwanii i zmierzającego do Anglii. U wybrzeży Whitby rozbija się. Od tej chwili na statku mają miejsce niewytłumaczalne wydarzenia, na skutek których umierają kolejni członkowie załogi. Sądząc po wstępnym opisie fabuły zapowiada się ciekawy horror nastrojowy. Miejmy nadzieję, że zobaczymy go już w 2013 roku.

29 komentarzy:

 1. Czekam na nowe ekranizaje Stephena Kinga mam nadzieję że będą udane

  OdpowiedzUsuń
 2. Smakosz 3? No jestem ciekawa, co wymyślą. Z chęcią zobaczę. Kolejna część ludzkiej stonogi - im się chyba za przeproszeniem nudzi. Nie powiem, ale Duma i uprzedzenie i zombie brzmi naprawdę ciekawie i może być naprawdę niezła. Mam tylko nadzieję, że większość filmów będzie należeć do udanych produkcji. Oby było co oglądać :) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Hmm, nie powiem żebym była jakoś specjalnie podekscytowana nadchodzącymi premierami. Same odgrzewane kotlety. Mimo to poczekam na pewno na "Carrie" i "The Evil Dead". "Zombieland 2" obejrzę pod warunkiem, że znów zagra tam Woody "Tallahassee" Harrelson ;-) "Dumy i uprzedzenie..." w wersji zombie jakoś sobie nie wyobrażam... Mam nadzieję, że zanim zawita do nas rok 2013, pojawi się jeszcze parę ciekawszych propozycji, np. coś z gatunku "paranormalnych". Dzięki za zestawienie, dobrze wiedzieć, co dla nas szykują :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Duma i uprzedzenie, i zombie" powstanie na podstawie książki o tym samym tytule, naprawdę dobrej.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czekam na nową ekranizację Smakosza. Liczę,że będzie równie dobra jak poprzednie części. Na pewno obejrzę jak tylko się pojawi.

  OdpowiedzUsuń
 6. Tylko smakosz zapowiada się ciekawie...

  OdpowiedzUsuń
 7. jak dla mnie brakuję tu jeszcze hiszpańskiego filmu "MAMA" który może być ciekawy , a jego premiera już 22 lutego :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Skąd pani wie że 28 miesięcy będzie w tym roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie pani - na to trzeba mieć wygląd i pieniądze:)
   Informacja była swego czasu na IMDb, ale aktualnie już jej nie ma, czyli pewnie znowu plany się zmieniły:/
   Info zostało jeszcze tutaj http://www.filmweb.pl/film/28+miesi%C4%99cy+p%C3%B3%C5%BAniej-2013-534502
   Ale moim zdaniem premierę chyba przesunięto, albo w ogóle odwołano:/

   Usuń
 9. Mam dziką nadzieje że w tym roku będzie więcej ciekawszych horrorów niż w ubiegłym :/ale w końcu przeżyliśmy apocalypse to pewnie się może jakoś przyłożą :D ja osobiście oczekuje najbardziej na Evil Dead,Smakosza 3 oraz Carrie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Na pewno pójde na the evil dead w tym spisie zabrakło hiszpanskiego horroru MAMA na którym byłam w kinie i polecam idzie sie przestraszyc zadko kiedy krzycze na horrorach...;d

  OdpowiedzUsuń
 11. hehe no MAMA jako horror daje rady oglądałem dzisiaj POLECAM :)

  OdpowiedzUsuń
 12. http://www.youtube.com/watch?v=nR7wGl-twxw :D

  OdpowiedzUsuń
 13. Aaa i jeszcze tak dla fanu :] http://www.youtube.com/watch?v=zejQTwO5zos

  OdpowiedzUsuń
 14. Smakosz 3- hmm... Kiedyś ten film był dobry, miał klimat, teraz pewnie go zepsują jakimiś beznadziejnymi efektami. Poza tym jak na te czasy takie historyjki są nie dobrze prezentowane. Mimo wszystko na pewno obejrzę bo muszę sprawdzić. Ludzka Stonoga obowiązkowo i jeżeli ma być mocniej niż poprzednio to chyba z wiaderkiem obok:) Zombieland mi się podobał wiec też czekam, a poza tym ciekawie zapowiadasz American Mary.

  OdpowiedzUsuń
 15. "Carrie" i "Smętarz" - jestem baaaaaaaaaaaaaaaaardzo ciekawa :D

  OdpowiedzUsuń
 16. Co ja pacze o_o Nie widzę "The Conjuring" (Obecność) - najnowszy horror Jamesa Wana ;P. Za tydzień premiera. Chyba się wybiorę do kina, bo Wan mnie jeszcze nie zawiódł :)

  Jarek KG

  OdpowiedzUsuń
 17. A .... Szósta część Laleczki Chucky ?

  OdpowiedzUsuń
 18. https://www.facebook.com/ElLoboFilms Nowy horrorwy dystrybutor na naszym rynku. Zaczynają bardzo fajnie :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Kilku "NAJLEPSZYCH" tu brakuje!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 20. Przydał by się kolejna część kontynuacja twórcy Wes Crevena : Koszmar Ulicy Wiązów.

  OdpowiedzUsuń
 21. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1431196127097081&l=a5dde1c231

  OdpowiedzUsuń
 22. dla mnie najlepsze horrory ;
  -obecność
  -istnienie
  -martwe zło
  -mama
  -kroniki opętania
  -topór3
  -

  OdpowiedzUsuń
 23. Polecam Oszukać Przeznaczenie (wszystkie części) :D

  OdpowiedzUsuń