wtorek, 16 maja 2017

Filmy Monolith Films podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes

Podczas jubileuszowej 70. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes Monolith Films zaprezentuje trzy filmy, które niebawem pojawią się na ekranach polskich kin. Roman Polański w „Prawdziwej historii” przedstawi opowieść o wypalonej zawodowo pisarce, Taylor Sheridan w „Wind River” będzie rozwiązywał zagadkę tajemniczej śmierci, a Yorgos Lanthimos uwikła Colina Farrella w niebezpieczną relację z protegowanym.

PRAWDZIWA HISTORIA (Based on True Story)
PREMIERA: do potwierdzenia

Roman Polański tym razem przenosi na ekran bestsellerową powieść Delphine de Vigan pod tytułem „Prawdziwa historia”.

Thriller psychologiczny o rodzącej się przyjaźni popularnej pisarki z tajemniczą czytelniczką, która z czasem ujawnia swoje mroczne oblicze.
Delphine (Emmanuelle Seigner) to poczytna paryska pisarka, która od jakiegoś czasu cierpi na brak weny. Gdy pewnego dnia w trakcie podpisywania książek poznaje tajemniczą kobietę (Eva Green), jej życie zaczyna stopniowo zbaczać z wcześniej wytyczonego toru. Między kobietami rodzi się relacja, która z czasem z przyjaźni zmienia się w toksyczne uzależnienie. Delphine zaczyna tracić kontrolę nad swoim życiem, a wszystko co uważała dotychczas za pewnik, zmienia swe pierwotne znaczenie.

Roman Polański o filmie:
Do podjęcia pracy nad tym filmem skłoniła mnie myśl bardzo prosta: zdałem sobie sprawę, że jeszcze nigdy nie pokazałem na ekranie starcia dwóch kobiet. W moich dotychczasowych filmach, poczynając od pierwszego, Noża w wodzie, nieustannie mocują się mężczyźni, w przeróżnych konfiguracjach, tragicznych i groteskowych. Ważne miejsce zajmuje w tych filmach wojna płci. Kobieta bywała u mnie wielokrotnie osią intrygi, czasami wręcz jako główny temat opowieści, stawka, o którą idzie gra.
Konfrontacje dwóch kobiet także się u mnie zdarzały, choćby w Dziecku Rosemary czy w Rzezi. W tych dwóch filmach jednak kobiety nie działały indywidualnie, lecz w porozumieniu z innymi postaciami, czy to z członkami tajemniczej sekty "satanistycznej", czy wręcz ze ślubnymi małżonkami.
Nigdy natomiast nie filmowałem dwóch kobiet w pojedynku, mano a mano, dwóch kobiecych indywidualności rywalizujących o prymat, czy nawet walczących o życie.
Ten aspekt właśnie zainteresował mnie w powieści Delphine de Vigan, która porusza ponadto inny jeszcze temat, bliski mi i od dawna podniecający moją wyobraźnię: dwuznaczne, częstokroć wręcz mętne stosunki, jakie utrzymujemy z rzeczywistością.

Reżyseria: Roman Polański („Pianista”, „Chinatown”, „Rzeź”, „Franctic” , „Autor widmo”, „Dziecko Rosemary”)
Gatunek: thriller
Obsada: Eva Green („Casino Royale”, „Osobliwy dom Pani Peregrine”, „Mroczne cienie”), Emmanuelle Seigner („Dziewiąte wrota”, „Gorzkie gody”, „Wenus w futrze”, „Motyl i skafander”), Vincent Perez („Królowa Margot”, „Po tamtej stronie chmur”, „Indochiny”)
Czas trwania: 110 minut
Produkcja: Francja 2017
Dystrybucja w Polsce: Monolith Films


THE KILLING OF A SACRED DEER (polski tytuł do ustalenia)
PREMIERA: do potwierdzenia

Nowy film jednego z najbardziej oryginalnych, kontrowersyjnych i utalentowanych współczesnych reżyserów, twórcy filmów „KIEŁ” i „LOBSTER” (nominacja do OSCARA za najlepszy scenariusz).

Colin Farrell, Nicole Kidman i Alicia Silverstone we wciskającej w fotel opowieści o człowieku stojącym przed niewyobrażalnie trudnym wyborem. Bez względu na to jaką decyzję podejmie, stanie się sprawcą tragedii we własnej rodzinie. A wszystko za sprawą nastoletniego chłopca, który dotąd był dla niego jak syn.
Pełen napięcia na granicy szaleństwa i klaustrofobicznego poczucia zagrożenia mroczny thriller z elementami szatańskiego poczucia humoru.

Reżyseria: Yorgos Lanthimos („Kieł”, „Lobster”, „Alpy”)
Gatunek: thriller
Obsada: Colin Farrell („Lobster”, „Niepokonani”, „Pamięć absolutna”, „Miami Vice”, „Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj”), Nicole Kidman („Lion. Droga do domu”, „Godziny”, „Oczy szeroko zamknięte”, „Wzgórze nadziei”, „Dogville”, „Zanim zasnę”)
Czas trwania: 109 minut
Produkcja: USA 2017
Dystrybucja w Polsce: Monolith Films


WIND RIVER (polski tytuł do ustalenia)
PREMIERA: do potwierdzenia

Znakomity thriller, który krok po kroku prowadzi widza ku skutemu lodem piekłu.

Specjalista od tropienia dzikiej zwierzyny zostaje wezwany na pomoc w prowadzonym przez FBI śledztwie w sprawie brutalnego zabójstwa. Ofiarą jest nastoletnia dziewczyna znaleziona przez myśliwych na mroźnym odludziu gdzieś w głębi lasu. Okoliczne tereny zamieszkane są przez małą, zamkniętą społeczność, która nie ułatwia dochodzenia. Na domiar złego nadchodzi burza śnieżna, która wkrótce zatrze wszystkie ślady. Tropiciel musi więc działać szybko, podejmując ryzyko z jakim dotąd nie miał do czynienia. Tajemnica jaką odkryje, może być ostatnią w jego życiu…

Reżyseria: Taylor Sheridan
Gatunek: thriller
Obsada: Jeremy Renner („Nowy początek”, „Avengers”, „Dziedzictwo Bourne’a”, „Hurt Locker”), Jon Bernthal („Wilk z Wall Street”, „Furia”, „Sicario”, „Autor widmo”, „Księgowy”), Elizabeth Olsen („Kapitan Ameryka: wojna bohaterów”, „Avengers: Czas Ultrona”, „Godzilla”)
Czas trwania: 111 minut
Produkcja: USA 2017
Dystrybucja w Polsce: Monolith Films


Źródło: wszystkie materiały podesłane przez Rabbit Action Sp. z o.o.

2 komentarze: