niedziela, 18 stycznia 2015

Zapowiedź: David Cronenberg „Skonsumowana”

Niedługo nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka ukaże się książka mojego ukochanego reżysera, Davida Cronenberga, której opis (napiszę brzydko) niemalże doprowadził mnie do orgazmu;)

Opis: Nathan i Naomi to para niezależnych reporterów, znakomicie prosperujących dzięki żądnym sensacji mediom nowej ery. Łączy ich obsesja – na punkcie estetyki oraz... aparatów fotograficznych. Są kochankami, lecz to nie przeszkadza im ze sobą konkurować. Niczym współcześni nomadzi przemierzają świat w pogoni za sensacją i przejawami ludzkiej nieprawości, spotykając się ze sobą jedynie w przylotniskowych hotelach i oknach komunikatorów internetowych. Uwagę Naomi przykuwają doniesienia na temat Célestine i Aristide’a, małżeństwa filozofów i libertynów. Okaleczone zwłoki Célestine znaleziono w jej paryskim mieszkaniu. Aristide zniknął bez śladu. Policja podejrzewa, że to on zabił żonę, a następnie zjadł niektóre części jej ciała. Naomi, wspierana przez ekscentrycznego studenta Blomqvista, wyrusza na poszukiwanie oprawcy. Zgłębiając coraz wnikliwiej losy dwojga filozofów, dziennikarka odkrywa niepokojące szczegóły ich życia seksualnego, w które – oprócz wielu innych osób – uwikłany był także Blomqvist. Czy zatem Naomi może mu ufać?


Skonsumowana to przebogata, szokująca, zacierająca granice między realizmem a fantazją powieść jednego z czołowych twórców światowego kina.


Źródło opisu:
http://www.zysk.com.pl/

5 komentarzy:

 1. Zapowiada się całkiem dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nono nie powiem książka całkiem interesująco sie zapowiada hmm napewno po nia sięgne

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno sprawdzę i dobrze, że pojawił się ten news. Zapomniałem, że Zysk wykupił prawa do wydania tej książki ;) Prędzej czy później natrafiłbym na recenzje, jednak dzięki temu może uda się ją szybko zakupić. Gorzej, że sama powieść ma raczej średnie opinie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja od kiedy dałeś znać, że książka Cronenberga wyjdzie w Polsce wypatrywałam jej na stronie Zysk i S-ka. I w końcu moja cierpliwość została nagrodzona;)

   Usuń
  2. Właśnie czytam. Jak na razie jest nieźle. Opublikuję reckę, jak skończę.

   Usuń