czwartek, 1 stycznia 2015

Zapowiedź: Stephen King „Znalezione nie kradzione”


W 2015 roku nakładem wydawnictwa Albatros ukaże się kontynuacja „Pana Mercedesa” Stephena Kinga. Premierę w Stanach Zjednoczonych wyznaczono na 2 czerwca. Na drugą połowę roku autor zapowiedział również zbiór opowiadań, zatytułowany „The Bazaar of Bad Dreams”.

Opis „Znalezione nie kradzione”: "Obudź się geniuszu". Tymi słowami King zaczyna momentalnie przykuwającą opowieść o mściwym czytelniku. Geniuszem jest John Rothstein, ikona na miarę Salingera, który stworzył słynnego bohatera, Jimmy'ego Golda, ale który to nie publikuje już książek od dekad. Morris Bellamy jest wściekły nie tylko z tego powodu, że Rothstein zaprzestał dostarczać kolejnych książek, ale ponieważ będący nonkonformistą Jimmy Gold zaprzedał się reklamie. Morris zabija Rothsteina opróżniając przy tym jego sejf. Jednak nie pieniądze są prawdziwym skarbem, a zeszyty zawierające co najmniej jedną nową powieść Golda. Morris ukrywa zeszyty i pieniądze i zostaje zamknięty w więzieniu za popełnienie innej zbrodni. Parę dekad później chłopiec o imieniu Pete Sauberg odnajduje skarb i teraz to Pete wraz z rodziną stają się celem jeszcze bardziej niepoczytalnego i żądnego zemsty Morrisa, który po trzydziestu pięciu latach zostaje zwolniony z więzienia. Na ratunek przychodzą im Bill Hodges, Holly Gibney, i Jerome Robinson.

Źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/238821/finders-keepers

4 komentarze:

 1. Nie powiem, ale brzmi ciekawie. Jak książka wyjdzie, z chęcią po nią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Każda książka mistrza jest genialna, więc czekam aż ja będę miała tą przyjemność przeczytania najnowszej powieści Stephena Kinga :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Co za dziadostwo! Ten grafoman już mógłby dać sobie spokój z "pisarstwem".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może. Jeszcze nie czytałam, ale zamówiłam w sklepie internetowym i czekam na premierę.

   Usuń