wtorek, 7 maja 2013

„Pamięć absolutna” (2012) / DVD

Imperial Cinepix przygotował dla wielbicieli science fiction prawdziwie kolekcjonerskie wydanie DVD remake’u „Pamięci absolutnej” (lub, co bliższe prawdy readaptacji opowiadania Philipa K. Dicka, pt. „Przypomnimy to panu hurtowo”) wyreżyserowanej przez Lena Wisemana. Płyta zawiera kinową wersję niemalże dwugodzinnego filmu z Colinem Farrellem, Kate Beckinsale i Jessicą Biel w rolach głównych (więcej peanów pochwalnych znajdziecie w recenzji http://horror-buffy1977.blogspot.com/2012/11/pamiec-absolutna-2012.html) oraz kilka unikatowych smaczków, dodatkowo zachęcających sympatyków „domowych seansów”.
Interaktywne menu
Obraz ruchomy, zawierający migawki kilku dynamicznych scen z filmu (na zdjęciu uchwyciłam jeden z takich kadrów).
Wybór wersji językowej
Język: angielski 5.1, polski 2.1, rosyjski 5.1,czeski 5.1, turecki 2.1, ukraiński 2.1,węgierski 2.1
Napisy: angielskie, polskie, arabskie, czeskie, greckie, hebrajskie, islandzkie, słoweńskie, tureckie, słowackie, estońskie, bułgarskie, rumuńskie, węgierskie, chorwackie, serbskie, portugalskie, litewskie, rosyjskie

Wybór scen

Materiały dodatkowe z polskimi napisami

Gagi – czyli, jak oni to nagrali. Jak to zwykle bywa w przypadku tego rodzaju materiałów, będzie dużo śmiechu i ciekawostek z planu. Zobaczymy, jak aktorzy robią z siebie błaznów: zapominają tekstu, wybuchają niekontrolowanym chichotem i… zadają sobie prawdziwe ciosy, oczywiście niechcący. Jednak obok takich mniej poważnych kompilacji wielbiciele filmu będą również mieli okazję poznać tajniki realizacji, co poniektórych dynamiczniejszych scen, jak np. bijatyka w windzie, akrobatyczny pościg po wiszących ulicach miasta i szalone loty samochodami.
Reportaż: Fikcja kontra fakty – science fiction czy rzeczywistość? Specjalista w tym krótkim filmiku przekonuje laików, że niektóre nieprawdopodobne z punktu widzenia współczesnego widza dokonania technologiczne ukazane w „Pamięci absolutnej” albo już zostały wynalezione, albo tylko malutki krok dzieli je od masowej eksploatacji.
Reportaż: Projektowanie upadku – czyli, jak twórcy „Pamięci absolutnej” stworzyli Zjazd – podziemną windę, eskortującą klasę robotniczą na drugą stronę globu.

Jak się okazuje wydanie Blu-ray po raz wtóry zakasowało DVD, bowiem przewiduje więcej materiałów dodatkowych (trwających o ponad godzinę dłużej niż na płytce DVD) i dwie wersje filmu: kinową i reżyserską o 20 minut dłuższą, prezentującą m.in. alternatywne zakończenie. Blu-ray z „Pamięcią absolutną” można zakupić tutaj: http://filmfreak.pl/pamiec-absolutna-2012-bd.html

Za płytę DVD bardzo dziękuję sklepowi internetowemu FilmFreak

10 komentarzy:

 1. Pamiętam swój początek przygody z odtwarzaczem DVD. Film filmem, ale te dodatki! To było coś, najchętniej kupowałem produkcję z dużą ilością materiałów dodatkowych :P Od małego byłem dziwak, wiem :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziwak? Ja do dzisiaj zwracam uwagę na dodatki przy zakupie DVD:) Najlepiej byłoby sobie sprawić odtwarzacz Blu-ray, bo tam na ogół jest o wiele więcej takich materiałów, ale póki co nie stać mnie na taki wydatek:/

   Usuń
  2. Animowane menu to standard. Dodatki również powinny być standardem, jednak w naszym kraju często kończy się na... Zwiastunach.

   Weźmy dla przykładu dom w głębi lasu

   "Extras will include a commentary with Writer/Director Drew Goddard and Writer/Producer Joss Whedon, a "We Are Not Who We Are: Making The Cabin in the Woods" documentary, The Secret Secret Stash featurette ("Marty's Stash", "Hi, My name is Joss and I'll be your guide"), a Wonder-Con Q&A with Joss and Drew, 2 additional featurettes ("An Army of Nightmares: Make-Up & Animatronic Effects", "Primal Terror: Visual Effects"), and a digital copy of the film. The Blu-ray release will also include an "It's Not What You Think: The Cabin in the Woods" Bonus View Mode."

   No dobra... DVD nie ma, ale jest przynajmniej tanie. Więc może Bluray takowe posiada? Niestety w Polsce nie doczekaliśmy się takiego wydania.

   Co do płyt Bluray to częściej znajdują się tam jednak dodatki. Osoby znające angielski na wystarczającym poziomie zawsze mogą ściągnąć zagraniczne wydanie. Jednak w grę wchodzą już dużo większe koszty a na to nie każdy sobie może pozwolić. Same odtwarzacze nie są takie drogie.

   Brak dodatków jest zwykle spowodowany niezbyt dobrą sprzedażą filmów w naszym kraju.

   Usuń
 2. Ale fajne :D. Nawet bym nie włączał filmu, a tylko skakał po wszystkich menu :P.

  Miłego dnia :)!
  Melon

  PS: Jeszcze trochę i blu-ray'e będą tanie jak dzisiejsze DVD, a te polecą na twarz jak odtwarzacze video ;).

  OdpowiedzUsuń
 3. Wydanie fajne, ale jestem zdania, że nie których filmów nie powinno się odświeżać. I o ile takiemu "Dreddowi" wyszło to na dobre, "Pamięć absolutna" to moim zdaniem pomyłka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wizytę w kinie sobie odpuściłem, bo miałem dość dobre wspomnienia jeśli chodzi o wersję Verohoevena, a w remake jakoś nie chciało mi się wierzyć. Z drugiej strony to jednak raczej nie do końca remake, a raczej nowe podejście do tekstu Dicka. Ale kto wie, po tak naszpicowaną wersję BR może bym i sięgnął :) I fakt, faktem, dodatki fajna sprawa, choć nie ukrywam, że często się nimi jaram, a rzadko rzeczywiście oglądam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Powiem szczerze, że zaciekawiły mnie twoje posty :) Będę na pewno wpadał częściej.

  PS: Zapraszam do mnie http://u-skrajnosa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo brdzo mi się podobał ten film! Znakomite efekty, a poza tym jest oparte na opowiadaniu Philipa K. Dick'a, a to mój geniusz!

  OdpowiedzUsuń
 7. buffy, widziałaś na fb filmfreak komenty do tego posta? nie umieją czytać tamtejsi użytkownicy i myślą,że ty tylko horrory recenzujesz. Zamiast baner przeczytać;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ee tam zaraz czytać nie umieją. Po prostu FilmFreak dodał podpis mojego bloga z linku (bo tak generuje go wyszukiwarka), a niektórzy użytkownicy FB nie wchodzą w link i nie sprawdzają co zawiera, tylko patrzą na podpis wpisu na FB.
   Link do bloga zawiera w sobie tylko gatunek "horror", bo dodanie wszystkich gatunków na których się skupiam wprowadziłoby zbyt duże zamieszanie. Wystarczy wejść i zerknąć na baner, a nie nazwę linka:)

   Usuń