poniedziałek, 4 lutego 2019

Zapowiedź: Stephen King „Instytut”

Opis (Stany Zjednoczone): W środku nocy w domu przy cichej ulicy na przedmieściach Minneapolis ktoś po cichu morduje rodziców Luke’a Ellisa a jego samego porywa czarnym SUV’em. Wszystko trwa mniej niż dwie minuty. Luke budzi się w Instytucie, w pokoju identycznym jak ten, z którego go zabrano, ale bez okna. Za drzwiami są inne drzwi a za nimi inne dzieciaki posiadający specjalne zdolności – telekinezę czy telepatię – które znalazły się w tym miejscu w taki sam sposób jak Luke. Kalisha, Nick, George, Iris i dziesięcioletni Avery Dixon. Trafiają oni do Frontowego Skrzydła. Inni jak się dowie Luke, kończą w Tylnym Skrzydle. Jak mówi Kalisha, „tak jak w motelu, meldujesz się, ale już nie możesz się wymeldować”.
W tej złowieszczej instytucji dyrektorka pani Sigsby i jej personel oddani są temu by wydobyć z dzieci ich paranormalne zdolności i nie mają przy tym żadnych skrupułów. Jeśli się podporządkujesz dostajesz żetony do automatów, jeśli nie, czeka cię brutalna kara. Gdy Luke widzi, że znikają kolejne ofiary, jest coraz bardziej zdesperowany by uciec i sprowadzić pomoc. Ale jeszcze nikt nigdy nie uciekł z Instytutu.
Niesamowity jak „Podpalaczka” z siłą dzieciaków z „To” „Instytut” przynosi skręcającą wnętrzności opowieść o walce dobra ze złem w świecie gdzie dobrzy faceci nie zawsze wygrywają.

Opis (Wielka Brytania): Jest tylko jedna droga ucieczki…
Głęboko w lasach stanu Maine znajduje się mroczny państwowy obiekt gdzie uprowadza się i więzi dzieci z całych Stanów Zjednoczonych. W Instytucie poddawane są one testom i zabiegom wykorzystującym ich szczególne dary, telepatię i telekinezę, dla osiągnięcia pewnych celów. Ostatnim rekrutem jest 12 letni Luke Ellis, który nie jest po prostu mądrym chłopcem, jest super mądry i posiada jeszcze jeden dar, który Instytut chciałby wykorzystać...
Daleko od tego miejsca, w małym miasteczku w Południowej Karolinie były gliniarz przyjął robotę u lokalnego szeryfa. Na co dzień po prostu patroluje ulice ale lada chwila stanie przed największą sprawą w swojej karierze.
Korytarze Instytutu obwieszone są plakatami mówiącymi o „kolejnym dniu w raju” ale Luke, jego przyjaciółka Kalisha i reszta dzieciaków nie mają wątpliwości, że nie są tutaj gośćmi a więźniami. I nie mają szans na ucieczkę. Ale nawet mały trybik może poruszyć wielką maszynę. Luke połączy siły z nowym, jeszcze młodszym rekrutem, Averym Dixonem, który ma zdolność czytania w myślach potężną jak nikt inny. Podczas gdy Instytut chce wykorzystać ich zdolności do ukrytych celów, połączone siły Luke’a i Avery’ego dadzą rezultaty, których nie mogą się spodziewać nawet ci, którzy przeprowadzają eksperymenty, włączając w to niesławną Panią Sigsby.

Planowana światowa premiera 10 września 2019 roku

Źródło: http://stephenking.pl/

2 komentarze:

  1. Szkoda, że dopiero jesienią. Ale motyw uzdolnionych dzieci bardzo mnie pociąga.

    OdpowiedzUsuń
  2. https://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/DrinkingGame/StephenKing
    Będzie grane :D

    OdpowiedzUsuń