środa, 29 czerwca 2022

Zapowiedź: „Zbrodnie przyszłości”

SEKS, PRZEMOC, GROZA, SZOK – “ZBRODNIE PRZYSZŁOŚCI” DAVIDA CRONENBERGA, REWELACJA TEGOROCZNEGO FESTIWALU W CANNES W POLSKICH KINACH OD 22 LIPCA!

„Zbrodnie przyszłości” („Crimes of the Future”) to nowe dzieło jednego z największych filmowych wizjonerów DAVIDA CRONENBERGA, twórcy takich obrazów jak „MUCHA”, „CRASH”, „HISTORIA PRZEMOCY”, „WSCHODNIE OBIETNICE”, „NAGI LUNCH”.


To wstrząsająca wizja przyszłości, w której ludzie szukając coraz mocniejszych wrażeń modyfikują swoje ciała, a chirurgia – nie tylko plastyczna - jest substytutem seksu.

Cronenberg stworzył przerażającą filmową mapę, która prowadzi wprost do jądra ciemności. To jego najmroczniejsza i najbardziej zmysłowa prowokacja od czasów CRASH.

Dziennikarze o filmie: 
 Zaryzykowałbym stwierdzenie, że jeśli mielibyście zobaczyć w życiu jeden film Davida Cronenberga, “Zbrodnie przyszłości” będą właściwym wyborem. 
Michał Walkiewicz, FILMWEB
 
Świat w „Zbrodniach przyszłości” przypomina to, jak wyobrażasz sobie codzienne życie w niezbyt odległej przyszłości, zdefiniowane potrzebami, rozkładem, przemocą, ekstremalną rozrywką i katastrofami ekologicznymi. Cronenberg nie osądza go i nie grzmi, tylko z wizualną precyzją, czarnym humorem, powściągliwą melancholią przedstawia szaloną wizję jutra zawstydzając większość filmowych wizjonerów.
Manohla Dargis, THE NEW YORK TIMES 
 
David Cronenberg i jego gwiazdorska obsada: Viggo Mortensen, Léa Seydoux i Kristen Stewart stawiają pytanie, czy chirurgia to nowa forma seksu? Ten szokujący obraz przyszłości jednocześnie was rozbawi, przerazi i zmusi do myślenia.
David Fear THE ROLLING STONE

To film, który trzeba ZOBACZYĆ, a nie OBEJRZEĆ.
Richard Brody, THE NEW YORKER
 
Synopsis
W niedalekiej przyszłości ludzie doświadczają syndromu przyspieszonej ewolucji.
Aby odnaleźć się w nowej, zdominowanej przez technologię rzeczywistości, muszą przekształcać nie tylko swoje umysły, ale także ciała, by nadążały za wymogami czasów. Głodni nowych, silniejszych bodźców coraz śmielej eksperymentują z cielesnością, przesuwając biologiczne granice własnej wytrzymałości. Ogromną popularność zyskują szokujące praktyki chirurgiczne polegające na wszczepianiu sobie nowych organów.
Saul Tenser to sławny artysta performer, który postanawia z własnej przyspieszonej ewolucji uczynić multimedialne widowisko. Przy pomocy swojej partnerki Caprice, na oczach milionów dokonuje coraz śmielszego przeobrażenia swojego ciała, szukając nowych form rozkoszy. W pogoni za popularnością decyduje się na tak szokujący krok, że powrót do dawnego życia może okazać się już niemożliwy.

Polski zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=EYLKB-Q7sdU 

Reżyseria: David Cronenberg („Mucha”, „Crash”, „Historia przemocy”, „eXistenZ”, „Wschodnie obietnice”, „Nagi lunch”)  
Obsada: Viggo Mortensen („Green Book”, „Władca pierścieni”, „Droga”, „Wschodnie obietnice”, „Morderstwo doskonałe”, „Historia przemocy”), Kristen Stewart („Saga Zmierzch”, „Spencer”, „Królewna Śnieżka i Łowca”, „Motyl Still Alice”), Lea Seydoux („Nie czas umierać”, „Spectre”, „Lobster”, „Piękna i bestia”, „Życie Adeli”, „O północy w Paryżu”, „Mission Impossible – Ghost Protocol”)
Gatunek: science fiction / horror  
Produkcja: USA 2022  
Dystrybucja w Polsce: Monolith Films


Cineman.pl zaprasza do obejrzenia filmów Cronenberga dostępnych na tej platformie - „Niebezpieczna metoda”, „Cosmopolis”, „Mapy gwiazd”: https://bit.ly/3HVhnwC
 

Źródło: wszystkie materiały od Monolith Films

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz