sobota, 21 września 2013

Nowa seria Dobrych Historii

Pragniemy poinformować o nowej serii wydawniczej, w której to co dwa, trzy miesiące będziemy proponować klasyczne książki z gatunku weird fiction. Opatrzone będą okładkami znanych grafików, ilustracjami i uzupełniającą temat publicystyką, w formacie znanym z naszego czasopisma - "Coś na Progu". Dostępne będą jedynie w sklepie internetowym naszego wydawnictwa. Przed wydaniem każdej z nich będziemy uruchamiać pre-order, w którym dla zamawiających przewidujemy bonusowe dodatki. 

Pierwszą książką z serii Biblioteki "Coś na Progu" będzie, polecana przez Stephena Kinga, "Płoń wiedźmo, płoń", autorstwa Abrahama Merritta, jednego z najlepiej zarabiających dziennikarzy swoich czasów. Podróżnika, fascynata okultyzmu i badacza starożytnej magii. Wychowanego na powieściach Verne'a i Haggarda, wychwalanego przez H.P. Lovecrafta, M. Moorcocka, czy Roberta Weinberga. Swoją powieścią "Płoń wiedźmo, płoń!" z 1932 roku, Merritt zrewolucjonizował weird fiction, zestawiając w niej ze sobą urban fantasy i okultystyczny horror.

Informujemy, że właśnie uruchomiliśmy pre-order książki, do którego dodajemy drukowaną wersję opowiadania mistrza grozy M. R. Jamesa.
Wysyłka gratis, przy przyjaznej cenie 15 zł za książkę. Premierę planujemy na 3.10.2013 r.


Informacja przesłana przez wydawnictwo Dobre Historie
www.dobrehistorie.pl
www.facebook.com/Dobre.Historie

6 komentarzy:

 1. Preorder zamówiony już chwilę temu, czekam i mam nadzieję, że będę zadowolony. Swoją drogą grafiki Daniela dla Dobrych Historii wyglądają świetnie, a z tego co mówił niedawno na spotkaniach komiksu w Rzeszowie jego współpraca z wydawnictwem to czysty przypadek.

  Sto lat ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ależ dzisiaj życzeń zbieram;) Dzięki, skoczuś, za pamięć!

   Usuń
  2. Wchodząc dzisiaj na facebooka ciężko było przeoczyć informacje o 66 urodzinach Stephena Kinga, a jakoś ten fragment opisu zapada w pamięci ;)

   Tak pół żartem, pół serio dodam, że do mnie pasowałby tekst "urodzony tego samego dnia i miesiąca, co Sasha Grey", ale daruję sobie. Znajomi krzywo patrzyli jak im podałem to do wiadomości.

   Usuń
 2. Świetna inicjatywa. Trzymam kciuki za dobrą sprzedaż, mam nadzieję, że faktycznie doczekamy się kolejnych tytułów :) Wstawka z rekomendacją Stephena Kinga powinna zachęcić kilku niezdecydowanych.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapowiada się fajna rzecz, chyba skuszę się na pre-order :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dobra informacja i bardzo się cieszę, że o takich rzeczach dowiaduję się u Buffy :)

  OdpowiedzUsuń