piątek, 20 września 2013

Konkurs

We współpracy z wydawnictwami mam przyjemność ogłosić konkurs ze znajomości XXI-wiecznych remake’ów horrorów. Poniżej znajdują się kadry z 32 filmów grozy, a Waszym zadaniem będzie odgadnięcie ich tytułów. Na maila buffy1977@wp.pl do 19 października (włącznie) proszę przesyłać rozszyfrowane tytuły. Wygrywają te osoby, które odgadną ich najwięcej. W przypadku kilku kompletów odpowiedzi wygrywają te osoby, którym zajęło to najmniej czasu, czyli najwcześniej wysłały odpowiedź. Ogłoszenie wyników 20 października.

Zagadka:

 (kliknij w obrazki, aby powiększyć)

Nagrody:

1 miejsce: „Jest legendą. Antologia w hołdzie Richardowi Mathesonowi”, Ian Tregillis „Mroczna geneza”, Wilkie Collins "Księżycowy kamień"

2 miejsce: „Jest legendą. Antologia w hołdzie Richardowi Mathesonowi”,  Agata Christie "Parker Pyne na tropie", Manel Loureiro "Apokalipsa Z. Początek końca"

3 miejsce: Agata Christie "Tajemnica Bladego Konia"

Sponsorzy nagród:Zapraszam wszystkich do zabawy i życzę powodzenia!

17 komentarzy:

 1. Bardzo fajne konkursiwo, coś w sam raz dla mnie :D Dużą część tytułów już mam. W kilku przypadkach są mi mocno znajome, a w głowie pustka, wstrzymuje się więc z wysyłką e-maila do chwili, gdy będę już pewien swego :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A tak na marginesie, gdyby ktoś miał wątpliwości:
  można podawać tytuły w dowolnym języku (polskie, angielskie, nawet rosyjskie itd.), daty premier nie są konieczne, ale jak ktoś poda to nic się nie stanie i na każdego maila konkursowego odpowiadam przed upływem 24 godzin (czas długi, ale od dzisiaj zaczynam pracę poza domem, więc kiepsko u mnie będzie z czasem i dostępem do komputera, ale postaram się wysyłać maile zwrotne jak najszybciej), żeby każdy był pewien, czy jego mail doszedł;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze wiedzieć, tytuły podawałem w oryginale. Prawie półtorej godziny zajęło mi rozgrywanie tych kilku niewiadomych, a przy numerze 28 wymiękłem, nawet nie próbowałem strzelać, kompletnie nie wiem co to za produkcja ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziś mnie olśniło, wpadłem na rozwiązanie fotosa numer 28. Ale e-mail już poszedł, także nic mi po tym :D

   Usuń
 4. Trudna zagadka. Nie wiem, czy dam radę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie licząc 7 nie takie ciężkie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Powodzenia biorącym udział, a Tobie Aniu wszystkiego najlepszego z okazji urodzin ;) Szczęścia, zdrowia, samych dobrych, krwawych, pełnych napięcia, grozy i suspensu filmów, i takich też książek ;) Sto lat!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ho, ho strasznie dużo fotek i same horrory współczesne, trochę to nie moja bajka z kilkoma na pewno miałabym problem.

  A tak po za tym, to sto lat, Buffy:)
  Ilsa

  OdpowiedzUsuń
 8. Wróciłeeeem :) Już nie mam gipsu, więc można pisać :)

  Po pierwsze i najważniejsze - najlepszego Buff :D Dużo horrorów i słodyczy Czaku zyczy :)
  Koniec podlizywania się :D Zaraz zacznę rozgryzać zdęcia - na pierwszy rzut oka wydaję się dość trudne, ale od razu ponad połowe z głowy wyhaczyłem ;) Niedługo przemyślę i wyślę maila :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, bo nie napiszę, że najstraszniejszego - chyba że horrorów, ale tylko tych w telewizji lub w książce:)
  W konkursie spróbuję swoich sił, ale coś czuję, że będzie ciężko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tobie również bardzo dziękuję. A do konkursu śmiało stawaj - zaryzykować nie zawadzi;)

   Usuń
 10. Aniu, wysłałem drugiego maila, uzupełnionego o kolejne tytuły... tych 2 pozostałych chyba już nie zgadnę... totalnie mnie wymęczyłaś :) lukason83

  OdpowiedzUsuń
 11. Witam, szukałem czegoś strasznego na wieczór i tak trafiłem na Twojego bloga. Na dodatek w momencie obowiązywania tego konkursu, więc ruszyłem mózgownicą i napisałem Ci właśnie drugiego maila uzupełnionego o kolejne tytuły. Tych 2 pozostałych raczej nie zgadnę... ale mnie porządnie wymęczyłaś.

  OdpowiedzUsuń