piątek, 27 września 2013

"Dziewczyna z sąsiedztwa" na DVD i Blu-ray

Powstało nowe polskie wydawnictwo filmowe El Lobo Films, które planuje specjalne wydania znakomitych filmów grozy na DVD z dodatkami.
Pierwszy strzał El Lobo to doskonała adaptacja powieśći Jacka Ketchuma p.t. DZIEWCZYNA Z SĄSIEDZTWA (czyli "The Girl Next Door"). Film jest mocno przerażający i świetnie zrealizowany. Jest nawet limitowana wersja na Blu-Rayu!


Rekomendacje: 
Pierwszy prawdziwie szokujący amerykański film, jaki widziałem od czasu "Henry - Portret seryjnego mordercy" ponad 20 lat temu. Nie jest to film dla widzów o słabych nerwach. Natomiast tych, którzy są gotowi zobaczyć podmiejskie piekło, "Dziewczyna z sąsiedztwa" na pewno nie zawiedzie. To mroczna wersja "Stań przy mnie".
Stephen King 

"Dziewczyna z sąsiedztwa" to po mistrzowsku wyreżyserowana przez Wilsona ekranizacja bestsellerowej powieści Ketchuma. Niewątpliwą zaletę stanowią kreacje aktorskie, z wybitną rolą Ruth, genialnie zagraną przez Blanche Baker oraz potęgująca niesamowity nastrój obrazu muzyka Shore’a. Seans stanowi przerażające przeżycie, niosące jednak wyraźne przesłanie, które towarzyszy nam w drodze na spotkanie z demonami ludzkiej natury. Niezwykły film!!! 
Adam Zalewski 
Jeśli poszukujesz filmu, który przeraża od pierwszej do ostatniej minuty, to "Dziewczyna z sąsiedztwa" - wstrząsające studium postępującego szaleństwa, umiejętnie ukazujące nakręcającą się spiralę okrucieństwa i obłędu - będzie dobrym wyborem. To obraz, który zapadnie Ci głęboko w pamięć i na pewno nie przejdziesz obojętnie obok wydarzeń, które opisuje. Zwłaszcza, że wydarzyły się one naprawdę... 
Stefan Darda

Informacja podesłana przez
https://www.facebook.com/ElLoboFilms

4 komentarze:

  1. An American Crime dużo lepszy film opowiadający tę samą historie ... polecam

    OdpowiedzUsuń
  2. DZIEWCZYNA Z SĄSIEDZTWA to naprawdę wstrząsający horror. Oglądałam go ze 2-3 razy i za każdym razem aż krew buzowała mi się w żyłach ze złości i bezsilności.

    OdpowiedzUsuń
  3. Oj, pamiętam ten film! Wbił mnie w fotel! Aż żal wewnętrzny ściskał że człowiek nie mógł wejść na drugą stronę ekranu i nic zrobić. :-/ Świerczki w oczach się pojawiały. :-/ Równie tak jak "Dziewczyna z sąsiedztwa" wstrząsnął mną rosyjski "Ładunek 200" ["Груз 200"] - też prawdziwa historia o podobnej tematyce, ale w zupełnie innych realiach. To takie filmy, które pozostają w pamięci...

    OdpowiedzUsuń