środa, 28 lutego 2018

Splat!FilmFest - nabór filmów rozpoczęty

Z przyjemnością informujemy, że rozpoczął się nabór zgłoszeń do 4 edycji międzynarodowego festiwalu kina grozy i kina gatunkowego Splat!FilmFest. W 2018 roku Festiwal odbywa się w dn. 26 listopada - 2 grudnia w Centrum Kultury w Lublinie oraz pierwszy raz także w kultowej warszawskiej Kinotece w dn. 6 - 9 grudnia.

SFF to największy festiwal kina gatunkowego i kina grozy w Polsce. Naszą misją jest prezentowanie kina mrocznego, szalonego, dzikiego i pięknego. Trzon programu stanowią polskie i europejskie premiery najlepszych światowych filmów kina gatunkowego z 2018 i 2017 roku (m.in. horrory, thrillery, mroczne dramaty, czarne komedie, s-f, fantasy, animacje), których nie można zobaczyć na żadnym innym festiwalu w Polsce i które nie posiadają jeszcze w Polsce dystrybucji kinowej.

Zapraszamy do zgłaszania filmów pełnometrażowych oraz krótkometrażowych. Preferujemy filmy fabularne, ale nie wykluczamy udziału filmów dokumentalnych i animowanych jeśli wpisują się w ideę SFF. Zgłaszane filmy powinny być zrealizowane po 1 stycznia 2017 roku, mile widziane są obrazy nieprezentowane wcześniej w Polsce na pokazach publicznych. W wyjątkowych przypadkach dopuszczamy możliwość przyjęcia filmów, które były już prezentowane w Polsce lub za granicą. Podczas SFF przyznawane są Nagrody Publiczności w 6 kategoriach (więcej na stronie
http://www.splatfilmfest.com/). Zgłoszenia filmów przyjmowane są tutaj (kliknij) do 20 sierpnia 2018 roku jednak zachęcamy by nie czekać do ostatniej chwili.

Źródło: wszystkie materiały od organizatorów Splat!FilmFest

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz