niedziela, 18 października 2020

Najlepsze z Najgorszych

 

Jeden z najlepszych najgorszych filmów akcji w historii kina!

Z wielką przyjemnością informujemy, że Filmy Najlepsze z Najgorszych pierwszy raz jadą do stolicy i to od razu do kultowego Kina Luna. Film, który wybraliśmy na tak ważny debiut to "Gliniarz Samuraj", czyli jeden z naszych ulubionych tytułów z repertuaru filmów tak złych, że aż dobrych.

Zaczyna się tak: dwóch umięśnionych, czarujących i diabelsko inteligentnych policjantów, wyjątkowo niebezpieczny gang Yakuzy, przemyt narkotyków, Los Angeles i piękne kobiety. Zapowiada się dobrze, ale... Scenariusz, reżyseria i to, co bohaterzy robią z twarzami (bo mimo dobrych chęci grą aktorską nazwać tego nie można), powali was na kolana. Cały czas będziecie sobie powtarzać: czy to się dzieje naprawdę? Trudno uwierzyć, że taki film ujrzał światło dzienne. Mistrzowska szkoła kina klasy B. The best of the best. Nigdy nie zapomnisz tego filmu. Nigdy... Ale to jest dobra wiadomość!

„Gliniarz Samuraj”

reż. Amir Shervan
sensacyjny, thriller / USA / 1991
1h 36 min
 
Trailer:
23.10 (piątek) 2020, godz. 20:30, Kino Luna, Warszawa

Przed filmem zapraszamy na prelekcję Moniki Stolat - pomysłodawczyni, organizatorki i kuratorki cyklu Filmy Najlepsze z Najgorszych i dyrektorki festiwalu nowego kina gatunkowego, horrorów i fantastyki – Splat!FilmFest International Fantastic Film Festival

Czym są NAJLEPSZE Z NAJGORSZYCH?
To pokazy różnorodnego kina klasy B, od starych, amerykańskich filmów s-f z kosmitami i latającymi spodkami wiszącymi na sznurkach przez przebojowe kino akcji lat 80. z nieskazitelnymi bohaterami w ortalionowych dresach, po horrory z gumowymi potworami.
Niskie budżety, absurdalne dialogi, kiepskie aktorstwo, stereotypy, nielogiczna fabuła, a także zaangażowanie i pasja autorów to tylko niektóre cechy wspólne najgorszych filmów w historii kinematografii światowej, które pokazujemy w przeglądzie Najlepsze z Najgorszych.

Rozbudzamy w widzkach i widzach miłość do kina klasy B regularnie od 2015 roku w Lublinie i od 2019 w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu oraz na gościnnych pokazach w innych miastach Polski. Dotychczas zorganizowaliśmy około 100 seansów i wydarzeń specjalnych w ramach przeglądu.

Łatwo się domyślić, że na wieczorach połączonych szyldem Najlepsze z Najgorszych nie spotykają się koneserzy francuskiej Nowej Fali, ale raczej ci, co chcą zobaczyć jak meksykański zapaśnik powstrzymuje inwazję Marsjan.” Jarek Szubrycht, POLITYKA, 03.08.2016


Dołącz do wydarzenia: „Gliniarz Samuraj”

Dołącz do grupy fanowskiej: Najlepsi z Najgorszych  

Źródło: materiały od organizatorów wydarzenia Najlepsze z Najgorszych

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz