piątek, 14 marca 2014

Głosowanie – najgorsze horrory ETAP 1


Zasady:

1. Głosujemy na najgorsze horrory wszechczasów. Data i kraj produkcji nie mają znaczenia. Ważne, żeby były to wyłącznie horrory – wszystko jedno, czy te paranormalne, czy krwawe.

2. Wyłącznie w komentarzach (mail odpada) oddajemy głosy na pięć swoich znienawidzonych horrorów.

3. W przypadku głosowania na remake’i proszę zaznaczyć, że chodzi o nową wersję filmu, bo w przeciwnym razie głos będzie potraktowany, jako optowanie za oryginałem. Sequele, prequele i rebooty również dozwolone.

4. Kolejność jest bardzo ważna, ponieważ każdemu filmowi zostaną przypisane punkty. Po podliczeniu do następnego etapu głosowania zaklasyfikują się te, które zdobędą najwięcej punktów.


Proszę pamiętać o tym schemacie:

Pierwszy film od góry – 5 punktów
Drugi film od góry – 4 punkty
Trzeci film od góry – 3 punkty
Czwarty film od góry – 2 punkty
Piąty film od góry – 1 punkt

A więc szeregujemy swoje najmniej lubiane filmy od tych najgorszych po bardziej strawne;)

Czas głosowania jak zwykle nieograniczony. Kiedy spłynie wystarczająca liczba głosów przejdziemy do drugiego etapu. Zapraszam wszystkich do wspólnej zabawy i z góry dziękuję za oddane głosy.

28 komentarzy:

 1. 1. Dom 1000 trupów (2003)
  2. Las grozy (2007)
  3. Droga bez powrotu 5: Krwawe granice (2012)
  4. Grudge 3: Powrót klątwy (2009)
  5. Ludzka stonoga 2 (2011)

  Oprócz pierwszych dwóch miejsc, reszta to same sequele u mnie. I przyznam, że w tym przypadku miałam trudniejszy wybór niż głosując na najlepsze horrory.
  Mam nadzieję, że będzie jeszcze jakieś fajne głosowanie tego typu, może thrillery, może jeszcze coś innego? :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. 1. Martwy Krzyk (The Retreat) 2005
  W każdym filmie staram się znaleźć jak najwięcej pozytywów, ale tutaj nie ma ani jednego, naprawdę... Pierwszy raz płakałem po wyrzuceniu pieniędzy na płytę w błoto, i to dosłownie! Głupi, amatorski i beznadziejnie zrobiony slasher.
  2. Władca Życzeń 3 (2001)
  Lepiej nic nie napiszę, bo musiałabyś mocno cenzurować. Jak można było zniszczyć tak dobrą serię?!
  3. Hostel 3 (2011)
  Ten film to obraza w porównaniu do dwóch poprzednich części, które w moim odczuciu były dobrymi horrorami. Trójka wygląda tak, jakby była
  robiona na potrzeby MTV - głupota, zero klimatu i napięcia, nuda, niezamierzone elementy komediowe, fatalni bohaterowie, żenujące efekty... Scena
  ściągania skóry z twarzy to śmiech na sali, już dzieci w podstawówce zrobiłyby to lepiej z plasteliny. Totalny chłam i nie zmieni tego jedna intrygująco
  poprowadzona scena i postać z kuszą...
  4. Klątwa El Charro (2005)
  Do obejrzenia filmu zachęciła mnie świetna okładka. Liczyłem na niezobowiązującą rzeźnię z intrygującym mordercą w tle. Owszem, morderca wygląda zacnie,
  wątki religijne mogą zaciekawić, a końcówka trochę daje do myślenia. Miejscami nawet klimat występuje! Ale "horror" został rozłożony na łopatki przez okropną nudę w drugiej połowie, irytującą główną bohaterkę,
  amatorskie wykonanie i KOSZMARNE aktorstwo połowy obsady. Sceny mordów przeciętne, słabe bądź fatalne (odcięcie ręki i ten sztuczny krzyk - to miał być żart?) Plenery są wyjątkowo jałowe, a mogło być tak meksykańsko:( Reżyser bardziej chciał ukazać, jak imprezują nastolatki. Rozmowy bohaterek tyczą się głównie seksu i alkoholu. Obraz jest niewłaściwie wyważony, a twórców przerosły ambicje. Chcieli wcisnąć coś oryginalnego w badziewny, męczący slasherek. Ten film powinien być nakręcony od nowa.
  5. Paranormal Activity (2007)
  Przereklamowany bubel. Pomysł jest świetny, należy docenić minimalizm. Tylko dlaczego 4/5 filmu wygląda jak amatorski, pozbawiony klimatu chłam, w którym dosłownie nic się nie dzieje?
  Ten sam zarzut tyczy się całej serii. W dwójce jest jedna intrygująca scena, ale trzeba kilkadziesiąt minut czekać, aż zacznie coś się dziać (spada na podłogę patelnia)!

  Nawet takie dzieła jak Dom śmierci Bolla i Skarb Mumii oglądało mi się lepiej. Nie brałem pod uwagę Zmierzchów i wymysłów typu: Rekin kontra Płaszczka, bo dla mnie to nie są horrory.
  Pozdrowienia dla Buffy!

  Francis V.

  OdpowiedzUsuń
 3. 1. Martwe zło (2013)
  2. Czarnobyl. Reaktor strachu
  3. Nawiedzony (1995)
  4. Posłańcy 2: Na przeklętej ziemi
  5. Zajazd pod duchem

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Instynkt drapieżcy (2010)
  2. Smiley (2012)
  3. Koszmar minionego lata (1998)
  4. Bal maturalny (2008)
  5. House (2008)

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. Blair Witch Project (1999)
  2. Thale (2012)
  3. The Frozen (2012)
  4. Silent House (2011)
  5. Paranormal Activity (2007)

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. Paranormal Activity 2007
  2. Cabin Fever 2: Spring Fever 2009
  3. The Cabin in the Woods 2012
  4. Shrooms 2007
  5. Dead Wood 2007

  OdpowiedzUsuń
 7. 1.Blair Witch Project
  2.Mucha
  3.Resident Evil 2
  4.Edward Nożycoręki
  5.Sok z żuka

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Pora Mroku
  2. Dom na przeklętym wzgórzu
  3. Kostnica
  4. Nieodebrane połączenie
  5. Nieznajomi

  OdpowiedzUsuń
 9. 1..Koszmar minionej zimy (2002)
  2. Hansel & Gretel (2013)
  3. Hyenas
  4. Zajazd pod duchem
  5. Martwa dziewczyna (2008)

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. Krzesło diabła (2006)
  2. Shrooms (2007)
  3. Stygmaty (1999)
  4. Grave Encounters (2011)
  5. Hostel 3 (2011)

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. Zajazd pod duchem
  2. Hellraiser : Revelations
  3. Sanktuarium ( 2011 )
  4. Noc Halloween ( remake- 2006 )
  5. Sierociniec

  OdpowiedzUsuń
 12. 1. Paranormal Activity 2007
  2. Cabin Fever 2: Spring Fever 2009
  3. The Cabin in the Woods 2012
  4. Shrooms 2007
  5. Dead Wood 2007

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie rozumiem czemu ktoś skopiował moje głosy :)))

   Usuń
 13. 1. Zgromadzenie.
  2. Krwawa uczta 3.
  3. Dom szaleńców.
  4. Ostatnia zima.
  5. Zapach śmierci.

  OdpowiedzUsuń
 14. 1. Zmierzch (resztę sagi nie oglądałem)
  2. Eksperyment SS
  3. Zgromadzenie
  4. Obcy kontra Predator 2
  5. Władca Marionetek 4

  OdpowiedzUsuń
 15. Takie głosowania na najgorsze horrory są prawie zawsze strasznie nudne.

  Hej Buffy, ciekawiej by było, gdybyś zrobiła głosowanie na najbardziej niedoceniane i najbardziej przeceniane horrory. W ten sposób powstałoby zestawienie dobrych filmów, którego nie wygrałoby znowu Rosemary's Baby czy The Shining (czy inny przewidywalny tytuł), i "złych", które rzeczywiście wzbudzi trochę emocji, bo nie będzie na niej typowo złych pozycji.

  Fajny by było, gdybyś podawała też swoje typu w takich głosowaniach. No wiesz jakie horrory ty uważasz za najgorsze itp.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może nie tyle nudne, co trudne. Bo na ogół szybko zapomina się o tych złych filmach, dlatego też takie głosowania nie cieszą się dużym powodzeniem. To głosowanie nie jest moim pomysłem tylko zostało wymuszone licznymi prośbami od internautów (w poprzednim głosowaniu i mailowo). Poproszono mnie, zorganizowałam głosowanie, a jak nie wypali to każdy będzie miał dowód i na przyszłość nikt już nie będzie o to prosił:)
   Głosowanie na niedoceniane filmy to rzecz wzglęna. Równie dobrze ktoś może uważać, że takie "Lśnienie", czy "Dziecko Rosemary" są dzisiaj niedoceniane i na nie oddawać głosy. To samo złe filmy, które wzbudzają emocje. Ktoś może twierdzić, że taki "Egzorcysta" to zły film, ale emocje wzbudza i ja nie mam prawa negować komuś jego subiektywnych zapatrywań;) Pamiętajmy, że w tych głosowaniach nie biorą jedynie udziału obsesyjni fani horrorów - nie każdy zna historię każdego filmu, na którego głosuje, nie każdy wie, jak jest on odbierany przez innych.
   Te głosowania to w ogóle już mi się strasznie przejadły. Właściwie na wszystkie możliwe tematy już się głosowało, no i na ogół wyniki są przewidywalne. Poza tym pomysł na głosowania zaczerpnął ode mnie inny blog i co rusz muszę się w mailach tłumaczyć jego czytelnikom, że to nie ja skopiowałam pomysł, że wyszłam z tym pierwsza (wysyłanie takim osobom linka z mojego pierwszego głosowania, kiedy tamten jeszcze nie istniał już mnie męczy). Dawno już noszę się z zamiarem zrezygnowania z tych zabaw, ale jestem uległa i wciąż daję się namówić licznym prośbom internautów;)

   Usuń
  2. "Głosowanie na niedoceniane filmy to rzecz wzglęna. Równie dobrze ktoś może uważać, że takie "Lśnienie", czy "Dziecko Rosemary" są dzisiaj niedoceniane i na nie oddawać głosy."

   No niby tak, ale w takim głosowaniu większe szanse na zwycięstwo ma coś bardziej nieznanego czy nietypowego, przynajmniej tak teoretycznie.

   "To samo złe filmy, które wzbudzają emocje."

   Tzn. tu bardziej chodziło mi o to, żeby zrobić głosowanie na filmy przeceniane. Czyli np. ktoś słyszał, że Egzorcysta to świetny horror, ale jak sobie w końcu obejrzał, to stwierdził że "Eeetam, whatever, średniak co najwyżej", i w takim głosowaniu na najbardziej przeceniane horrory głosuje właśnie na Egzorcyste, i Egzorcysta wygrywa taki plebiscyt na najbardziej przeceniane horrory, i wtem zjawia się frakcja internautów, którzy uważają, że Egzorcysta to najlepszy film w dziejach, i oni mówią "WTF, przecież Egzorcysta jest zajebisty", i wygłaszają jakieś merytoryczne poglądy, wg których Egzorcysta jest zajebisty, i wtedy, ci którzy głosowali na Egzorcyste w plebiscycie na najbardziej przeceniane horrory mówią "A właśnie, że nie jest zajebisty", i przedstawiają jakieś merytoryczne poglądy, wg których Egzorcysta nie jest zajebisty, i wtedy w komentarzach robi się konflikt, intelektualny ferment i wbijanie nożów w plecy klasycznych dzieł gatunku... No i w ogóle, zabawnie by było :P

   "Te głosowania to w ogóle już mi się strasznie przejadły. Właściwie na wszystkie możliwe tematy już się głosowało, no i na ogół wyniki są przewidywalne."

   Aha, no w sumie cię rozumiem... Nie to, że domagam się, żebyś robiła te glosowania co tu je wymyślam. Tak tylko rzuciłem pomysł - zupełnie niezobowiązująco.

   Usuń
  3. O widzę, że ktoś tutaj lubi merytoryczne, burzliwe dyskusje. Spoko, ja też;)
   Nie no, pomysły zawsze mile widziane - a nuż z czegoś da się coś niecoś spłodzić w przyszłości;) Z tymi przecenianymi horrorami to w sumie można spróbować - choć pewnie też tytuły będą się powtarzać - ja np. postawiłabym na "Lśnienie" heh. Ale mimo wszystko jak nabiorę jeszcze ochoty na zorganizowanie głosowania to będzie to pierwszy pomysł, który wezmę pod rozwagę.

   Usuń
 16. 1. Antychryst
  2. [REC] 3: Geneza
  3. Krew jak czekolada
  4. Srpski film
  5. Katakumby

  OdpowiedzUsuń
 17. Zauważyłam, że na obrazku pokazany jest Zmierzch, jeżeli patrzyłabym pod względem horroru, owszem, byłby to najgorszy jaki widziałam, ale dla mnie to romans. Film grozy to film grozy, jak się go ogląda powinno się wiedzieć z czym ma się do czynienia, bo chyba to nie polega na rozważaniach i domysłach. Swoje głosy już wysłałam. Jeszcze chciałam Ci podziękować za ten blog, bo mogę na nim spędzać godziny, czytając po kilka razy Twoje recenzje, bo wtedy wiem, że nie jestem szalona i ktoś podziela moje pasje :) Czasami też coś napiszę, ale do szuflady, dla przyjemności, gratuluję odwagi wrzucania swoich wypocin w świat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale oficjalnie zaklasyfikowano go do horroru. Tak go dystrybutorzy reklamowali (jak się okazało ku własnej zgubie). Też nie bardzo mi to pasuje, no ale to nie mój film, więc nie mam prawa się wtrącać w klasyfikację - mogę sobie co najwyżej ponarzekać;)
   Dziękuję za miłe słowa i zachęcam do podzielenia się z internautami Twoją twórczością - najgorzej jest się przełamać, a potem już idzie z górki. I kto wie, może zmieciesz wszystkich. Nie ma się czego obawiać, naprawdę. Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń
 18. 1.Mucha
  2.Blair Witch Project
  3.Jeździec bez głowy
  4.Reanimator
  5.Zmierzch

  OdpowiedzUsuń
 19. 1. Paranormal Activity 3
  2. Hellraiser: Revelations
  3. Evil Bong 3D
  4. The Brain
  5. Sweet House of Horrors
  /kamfpv

  OdpowiedzUsuń
 20. 1. Mordercza opona
  2. Paranormal Activity
  3. World War Z
  4. Droga bez powrotu 5: Krwawe granice
  5. Zmierzch

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Mordercza opona" - już sam tytuł brzmi po prostu śmiesznie. I śmiechem zareagowałam kiedy ktoś powiedział mi pierwszy raz o tym filmie :)

   Usuń
 21. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE NIEROZSTRZYGNIĘTE

  OdpowiedzUsuń