czwartek, 30 listopada 2017

Zapowiedź: Stephen King „The Outsider”

Jedenastoletni chłopiec zostaje znaleziony w miejskim parku zamordowany po okropnym ataku. Odciski palców (a później także DNA) prowadzą do najbardziej popularnego trenera baseballu w mieście, Terry’ego Maitlanda, człowieka o nieskazitelnej reputacji, męża i ojca dwóch córek. Detektyw Ralph Anderson, którego syna trenował właśnie Maitland, zarządza natychmiastowe i publiczne aresztowanie. Maitland trafia do więzienia i nikogo nie obchodzi jego alibi. Nie ratują go nawet zdjęcia świadczące, że w czasie morderstwa przebywał w innym mieście.

Stephen King konstruuje pędzącą intrygę, gdzie trwa wyścig z czasem by zidentyfikować tożsamość przerażającego i diabolicznego zabójcy, który zostawia za sobą ofiary – a także „winnych” – w całym kraju i który planuje kolejny straszny czyn.

W tej wyjątkowo dramatycznej i upiornej historii dostajemy psychologiczny suspens Kinga w najbardziej atrakcyjnym wydaniu. Jest on oszałamiająco wyrazisty pokazując doświadczenie bycia niesłusznie oskarżonym przez współmałżonka, dzieci, przyjaciół, nawet tych najbardziej lojalnych i niemożności oczyszczenia się z zarzutów (jeśli w ogóle uda się przeżyć). Pokazuje też wybitnie, że nadprzyrodzone potwory są zdumiewająco podobne do ludzi, którzy robią potworne rzeczy.

Premiera w 2018 roku

Źródło tekstu: http://stephenking.pl/
Źródło grafiki: https://www.amazon.com/

3 komentarze:

  1. King ostatnio widać ostro pcha się pod kryminał. Ale to zapowiada się bardzo dobrze, bo chyba wyjdzie z tego kryminał+horror. Jak zwykle czekam mega. .

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A ja bym wolała horror z silnie rozwiniętą warstwą dramatyczną/obyczajową. Stęskniłam się za takim Kingiem.

      Usuń