piątek, 6 stycznia 2017

Zapowiedź: Joe Hill „Strażak”

NOWA, SPEKTAKULARNA POWIEŚĆ AUTORA „ROGÓW” I „NOS4A2”

To moja wersja Bastionu – nasączona benzyną i podpalona” Joe Hill

Nikt nie wie dokładnie, kiedy i jak to się zaczęło. Przez kraj przetacza się przerażająca plaga, która uderza w kolejne miasta: Boston, Detroit, Seattle. Lekarze nazywają to Draco Incendia Trychophyton. Dla wszystkich innych to Dragonscale, wysoce zakaźny, śmiertelny zarodnik. Najpierw na ciele pojawiają się piękne czarno-złote plamy, a następnie ludzie stają w płomieniach. Zakażają się miliony, ogień wybucha wszędzie. Nie ma antidotum. Nikt nie jest bezpieczny. 
Pielęgniarka Harper Grayson opiekowała się setkami zainfekowanych pacjentów, zanim jej szpital całkowicie spłonął. Teraz złote plamy odkryła na własnym ciele. W szpitalu widziała wiele matek, które rodziły zdrowe dzieci, więc wierzy, że jej dziecko też takie będzie... jeśli sama dożyje dnia porodu. Bardziej niż ognia musi jednak unikać zbrojnej Bojówki Kremacyjnej, samozwańczego oddziału ścigającego bezwzględnie wszystkich tych, którzy ich zdaniem noszą w sobie zarodniki. Gdy ludzkość pogrąża się w płomieniach i szaleństwie, na horyzoncie pojawia się tajemnicza i fascynująca postać: człowiek w brudnej, żółtej kurtce strażaka, noszący żelazny pręt. Szalony Strażak, przemierzający ruiny New Hampshire, zainfekowany Dragonscale, zdołał kontrolować w sobie ogień i używa go jak tarczy, broniąc ściganych, i broni, gdy mści się za skrzywdzonych. Harper musi poznać jego tajemnicę, nim ogarną ją płomienie. Zachowajcie zimną krew, nadchodzi STRAŻAK!

Amazon.com uznał powieść Joe Hilla za jedną z 20 najlepszych książek pierwszej połowy 2016 r.

Przerażająca historia. Władca much dla pokolenia Twittera: po części postapokaliptyczna baśń, po części satyra społeczna. Inteligentna i wciągająca – ta książka daje solidnego kopa!” Joanne Harris

Tytuł oryginału: THE FIREMAN
Wydawnictwo: Albatros
Tłumaczenie: Anna Dobrzańska
Liczba stron: 800
Data wydania: 1 marca 2017

Źródło: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

5 komentarzy:

 1. Jaram się na tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też;) Przebić "Bastionu" moim zdaniem nie sposób, ale znając Hilla jest szansa, że mu dorówna.

   Usuń
 2. Łoo, ale to cegła. Nawet nie wiedziałem, że aż tyle stron będzie. A ja jeszcze ostatnią, zimową pozycję mam niesprawdzoną. Ale coś mi się tak wydaje, że tego "Strażaka" sprawdzę szybciej. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. O Jezu. Chcem! Uwielbiam takie grubaśne.

  OdpowiedzUsuń