poniedziałek, 28 sierpnia 2017

Kapitularz 2017 i Splat!FilmFest

Kapitularz 2017
 
Konwent Kapitularz jest łódzkim festiwalem fantastyki, w aktualnej formie odbywającym się od 2012 roku, organizowanym przez fundację Fantastyczne Inicjatywy. Impreza jednoczy co roku coraz więcej miłośników fantastyki z całego kraju – od 700 osób u swego początku, aż do ponad 1700 odwiedzających!
Zgroza, horror, urban fantasy – tak najlepiej można podsumować motyw przewodni Kapitularza. Choć pierwszym skojarzeniem może być twórczość Lovecrafta, Gaimanna i Kinga, Kapitularz to także cyberpunk, steampunk, klasyczne fantasy magii i miecza, space opera, słowem – Fantastyka przez duże F rozbita na kilkanaście obszernych nitek programowych. To odwiedzający nas co roku liczni goście, tacy jak Andrzej Pilipiuk, Anna Kańtoch i Marcin Przybyłek.
Więcej informacji tutaj 

Źródło: tekst http://www.kapitularz.pl/, obrazy podesłane przez organizatorów konwentu


Splat!FilmFest

Z przyjemnością informujemy, że zbliża się wielkimi krokami Splat!FilmFest – horror film festival największy międzynarodowy festiwal kina gatunkowego w Polsce.
Odbędzie się w dniach 15-24 września w Lublinie i jest propozycją dla wymagających widzów horroru, kina brutalnego, mrocznego i szalonego. Splat!FilmFest przede wszystkim premiery najlepszych i najważniejszych horrorów oraz thrillerów z 2017 i 2016 roku. Gościem specjalnym festiwalu jest Julius Ramsay, reżyser seriali „The Walking Dead”, „Outcast”, „Krzyk”, twórca dwukrotnie nominowany do Primetime Emmy. Specjalnie na Splat!FilmFest przyjeżdża ze swoim pełnometrażowym debiutem, mrocznym thrillerem „Midnighters”, którego światowa premiera miała miejsce na Los Angeles Film Festival w tym roku..


Filmy podzielone są na bloki tematyczne. Najbardziej przerażające i brutalne tytuły są w dziale STRACH i TERROR, m.in. „Hounds of love”, „Killing Ground”, czy przedpremierowy pokaz „Maus” - (wyjątkowo wstrząsający surwiwalowy horror z wątkami wojny i terroryzmu, którego światowa premiera odbędzie się na Fantastic Fest w Austin).
Sekcja GIRL POWER zawiera filmy burzące stereotypy przedstawiania kobiet w horrorze („68 Kill”, „Tragedy Girls”, „M.F.A”). W bloku WTF znajdują się filmy wyjątkowo osobliwe, w tym najohydniejszy film świata czyli KUSO (Sundance Film Festival 2017). Nie zabraknie też krwawych inteligentnych komedii w dziale STRASZNIE ŚMIESZNIE, jak krwawy „Mayhem” (Steven Yeun z „The Walking Dead”) czy „Dead Shack” nawiązujący do kultowych horrorów lat 80-tych. W sekcji CULT CLASSICS pojawią się filmy kultowe i przegląd dzieł Andrzeja Żuławskiego. Po słynnym „Opętaniu” z widzami spotka się reżyser Xawery Żuławski by porozmawiać o twórczości ojca. Splat!FilmFest to także wykłady, na których na pewno nikt nie zaśnie. Porozmawiamy o rynku kaset VHS w Polsce okresu transformacji, klaunach, wizerunku kobiety w horrorze oraz o twórczości Wesa Cravena. Nowością na festiwalu jest sekcja dla dzieci, na której będzie można zobaczyć poddaną rekonstrukcji cyfrowej „Akademię Pana Kleksa”.
Poza tym dużo bardzo dobrego kina gatunkowego.
Więcej informacji tutaj

Źródło: wszystkie materiały podesłane przez organizatorów festiwalu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz