piątek, 17 maja 2024

Zakupy

 
Zakupoholizmu ciąg dalszy:) Dwie pierwsze publikacje założonego przez pasjonatów literatury grozy Wydawnictwa Akabra, które planuje przybliżyć polskim czytelnikom kultowe tytuły z lat 70. i 80. XX wieku zebrane (wybrane przez Grady'ego Hendrixa) w limitowanej serii Valancourt Books „Paperbacks from Hell”: pierwotnie wydana w 1976 roku, przeniesiona na ekran rok później przez Roberta Clouse'a „Sfora” („The Pack”) Davida Fishera oraz Wielka Stopa według Thomasa Page'a, czyli „Duch” („The Spirit”) z 1977 roku. A już wkrótce nakładem oficyny Akabra ukaże się „The Nest” Gregory'ego A. Douglasa (właściwie Eli Cantor), animal attack z 1980 roku, który siedem lat później doczekał się filmowej wersji w reżyserii Terence'a H. Winklessa. Natomiast w grozowej serii wydawnictwa MAG pojawił się laureat między innymi Bram Stoker Award i Shirley Jackson Award, „Diabeł zabierze was do domu” Gabino Iglesiasa, a Artefakty (klasyczna fantastyka naukowa odświeżana przez MAG-a) rozrosły się o kolejną perełkę Roberta A. Heinleina, powieść „Luna to surowa pani”. Najbardziej jednak ucieszyło mnie udostępnienie drugiej księgi sagi wampirycznej Jaya Kristoffa – po „Wampirzym cesarstwie” zbudowało się „Cesarstwo potępionych”.
 

 
David Fisher „Sfora”
Thomas Page „Duch”
Gabino Iglesias „Diabeł zabierze was do domu”
Jay Kristoff „Cesarstwo potępionych”
Robert A. Heinlein „Luna to surowa pani”
Patrick Senécal „Alicya”
 

 
H.P. Lovecraft „Przypadek Charlesa Dextera Warda”, „Szczury w Ścianach”
Władysław Stanisław Reymont „Wampir”
C.J. Tudor „Debit”
Greg Buchanan „Pogrzebani”
Cassandra Clare „Pani Noc”
Cassandra Clare „Władca Cieni”

5 komentarzy:

 1. Planujesz w przyszłości jeszcze coś od Melicka? Jak przejdzie mi blokada to przeczytam "Nawiedzoną waginę", a potem kto wie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, waginę też chcę dorwać;)

   Usuń
  2. Zabawnie to brzmi bez kontekstu z Twoich "ust" :D

   Usuń
  3. Nie powiem "bez podtekstów", bo to była premedytacja. Choć pierwsza myśl... powiedzmy, że była bardziej pieprzna;) Stchórzyłam, przyznaję.

   Usuń
  4. Miałaś moją atencję, a teraz masz moją ciekawość :D

   Usuń