poniedziałek, 20 maja 2024

Zapowiedź: „Nie oddalaj się”

 
Laureatka Oscara Halle Berry i producenci serialu „Stranger Things” przedstawiają nowy horror „Nie oddalaj się”. Film wkrótce w kinach.

Kadr z filmu. „Never Let Go” 2024, 21 Laps Entertainment, Lionsgate Films, Media Capital Technologies

Kiedy Zło opanowuje świat, jedyną ochroną dla matki i jej synów bliźniaków staje się dom oraz łącząca ich rodzinna więź. Nic ich nie skrzywdzi, póki trzymają się razem. Za każdym razem, kiedy synowie i matka wychodzą na zewnątrz, pozostają połączeni z domem za pomocą specjalnych lin. Mama nakazuje chłopcom, aby nie oddalali się – co staje się ich mantrą. Ale czyhające na nich Zło jest bardzo sprytne.

Zobacz zwiastun:  

Alexandre Aja, reżyser o filmie:

Myślałem o tym domu jako o czymś w rodzaju ochronnego więzienia. Jako o domu matki, która kocha swoje dzieci tak bardzo, że trzyma je w łonie, by nie widziały potworów, jakie ona widzi na zewnątrz", tłumaczy reżyser Alexandre Aja. „Halle dała swojej bohaterce jednocześnie siłę i kruchość, tak bardzo potrzebne do tego, by stworzyć głęboką więź ze swoimi synami", dodaje.

Halle Berry o swojej bohaterce:

Najważniejsze pytanie w tym filmie dla mnie brzmi: Czy mama oszalała? Przecież bliźnięta od urodzenia mieszkają tylko z nią i nie mają żadnych innych kontaktów, jest to jedyny świat, jaki znają. Dopiero z czasem zaczynają się zastanawiać, czy wszystko, o czym opowiada im matka jest prawdziwe…? Jednak kiedy zaczynają tego dociekać, sprawy komplikują się. Mama traci kontrolę nad synami i wszystko pogrąża się w chaosie”, zdradza w „Entertainment Weekly” odtwórczyni głównej roli.

O filmie: Zło przejmuje kontrolę nad światem. Matka, grana przez Halle Berry, wie, że jedynym sposobem by ochronić siebie i swoich synów (w tych rolach Percy Daggs i Anthony B. Jenkins) przed jego mocą są łączące ich więzi. Rodzina musi pozostawać ze sobą w nieustannym kontakcie, nawet w splątaniu, by się wspierać i wzmacniać. Kiedy jeden z chłopców zaczyna wątpić w istnienie Zła, jedna z więzi zostaje odcięta. Rozpoczyna się przerażająca walka o przetrwanie.

Kadr z filmu. „Never Let Go” 2024, 21 Laps Entertainment, Lionsgate Films, Media Capital Technologies

Reżyseria: Alexandre Aja („Wzgórza mają oczy”, „Pełzająca śmierć”)
Obsada: Halle Berry (Oscar za „Monster’s Ball: Czekając na wyrok”, „Gothika”, „Połączenie”), Percy Daggs, Anthony B. Jenkins.
Tytuł oryginalny: „Never Let Go”
Dystrybucja: Monolith Films
 
Źródło: wszystkie materiały od Monolith Films

1 komentarz: