niedziela, 5 sierpnia 2018

Zapowiedź: Jason Arnopp „Ostatnie dni Jacka Sparksa”

Informacja od wydawnictwa Vesper:
Tej jesieni czekają nas premiery aż trzech powieści grozy sygnowanych logotypem Vespera. Jako pierwsze, bo już połowie września, pojawią się "Ostatnie dni Jacka Sparksa". Książka Jasona Arnoppa to nietypowa pozycja w naszym katalogu. Przyzwyczailiśmy czytelników raczej do klasyki horroru, tymczasem "Ostatnie dni Jacka Sparksa" to powieść właściwie nowa - pierwotnie ukazała się w 2016 roku. Na wskroś współczesne są także realia jej fabuły: socialmedia, smartfony i nowoczesne technologie odgrywają w niej kluczową rolę. Ale czy w świecie "dzieci internetu" jest miejsce na zjawiska nadprzyrodzone? Duchy? Demony? Opętanie? Na to pytanie chciał znaleźć odpowiedź Jack Sparks. Chciał, bo jak domyślacie się po tytule, jego starania zakończyły się dość tragicznie i zdecydowanie definitywnie. Jednakże efekty śledztwa nie legły w grobie razem z nim. "Ostatnie dni Jacka Sparksa" to - dość dosłownie - zapis ostatnich chwil dziennikarza-celebryty, sceptyka i racjonalisty, który starał się udowodnić, że wiara z duchy i zabobony to bujda i bajania starych bab... 
 
OSTATNIE DNI JACKA SPARKSA

Autor: Jason Arnopp
Przekład: Lesław Haliński
Wydawnictwo Vesper
Stron: 360
Format: 135x205 mm
Oprawa miękka
ISBN 978-83-7731-310-7
Kod EAN 9788377313107
Cena detaliczna: 34,90 zł

O książce:
W 2014 roku, Jack Sparks – kontrowersyjny dziennikarz i celebryta – zginął w tajemniczych okolicznościach.
Wcześniej zasłynął książkami o gangach i narkotykach, teraz zaś pisał książkę o zjawiskach nadprzyrodzonych. Wywołał nawet burzę w mediach społecznościowych, kpiąc z egzorcyzmów, które obserwował w kościele na włoskiej prowincji.
Potem był filmik – czterdzieści sekund przerażającego materiału, od którego Jack wielokrotnie się odcinał, twierdząc, że nie ma z nim nic wspólnego. A jednak został on opublikowany na jego kanale YouTube.
Nikt nie wiedział, co działo się z dziennikarzem w kolejnych dniach. Aż do teraz. Książka, którą trzymacie w rękach, ujawnia mrożące krew w żyłach szczegóły ostatnich dni i godzin Jacka Sparksa.

„Omen czasów internetu”
Chris Brookmyre, autor thrillerów o Jacku Parlabane

„Zabawna, przerażająca i totalnie odjechana!”
Paul Tremblay, autor A Head Full of Ghosts

„Nie można się oderwać od lektury”
„Australian Way”

„Wspaniale oddaje koszmarną rzeczywistość XXI wieku…” 
Alan Moore

JASON ARNOPP to brytyjski pisarz, dziennikarz i scenarzysta. Obecnie wraz ze znanym amerykańskim reżyserem Ronem Howardem (Piękny umysł, Inferno) pracuje nad filmową adaptacją Ostatnich dni Jacka Sparksa.

Źródło: wszystkie materiały od wydawnictwa Vesper

1 komentarz: