poniedziałek, 1 lipca 2019

Zapowiedź: „Rabid”

… czyli na co czekam najbardziej.

Jen i Sylvia Soska (m.in. „Dead Hooker in a Trunk”, „American Mary”, „Oczy zła”) w 2016 roku zostały zatrudnione do stworzenia remake'u „Wściekłości”, kultowego body horroru w reżyserii niekwestionowanego mistrza tego podgatunku Davida Cronenberga. Scenariusz kanadyjskiego filmu „Rabid” siostry Soska napisały wspólnie z Johnem Serge'em, ale reżyserowaniem zajęły się same. Główne zdjęcia rozpoczęły się latem 2018 roku w Toronto. Film jest już gotowy i czeka na światową premierę, która najwcześniej nastąpi jesienią 2019 roku, ale w grę wchodzi też dopiero 2020 rok. W Stanach Zjednoczonych „Rabid” ma być wpuszczony do kin i na platformę VOD. Ponadto zakupiono już prawa do dystrybucji w Kanadzie i w Wielkiej Brytanii.

Główną bohaterką „Rabid” jest młoda kobieta imieniem Rose (w tej roli Laura Vandervoort, którą nieźle tutaj „upiększono”) marząca o zostaniu projektantką mody. Pewnego razu doznaje ona wypadku, na skutek którego zostaje oszpecona. Zrozpaczona kobieta decyduje się na radykalny krok – eksperymentalne leczenie komórkami macierzystymi, które przynosi zdumiewające efekty. Rose nie tylko odzyskuje dawny wygląd, ale jej życie zaczyna układać się tak, jak sobie wymarzyła. Ale to tylko jedna strona medalu.

Siostry Soska powiedziały, że dla nich ogromnym zaszczytem jest uwspółcześnienie legendarnego horroru Davida Cronenberga. Dodały, że są przeciwniczkami bezdusznych przeróbek klasycznych filmów, które wydają się być trendem w dzisiejszych czasach, ponieważ nie szanują one ani oryginalnych dzieł, ani ich fanów. Zdradziły, że ich remake podejmuje myśli i konwersacje ujęte w pierwowzorze, modernizując jednakowoż kobiecą perspektywę. Według nich „Wściekłość” Davida Cronenberga to coś więcej niż horror. Stwierdziły, że prawdziwe przesłanie jego filmu jest potężne, a jeszcze zyskuje na znaczeniu, gdy przyjrzymy się rzeczywistości, w której obecnie żyjemy. Paul Lalonde, jeden z producentów „Rabid”, oświadczył, że dodanie do zespołu sióstr Soska to prawdziwy zamach stanu. Mówił, że jeśli przerabia się taki horror, jak „Wściekłość” Cronenberga nie można iść na kompromis, jeśli chodzi o reżysera. Dodał, że uważa iż siostry Soska należą do najgorętszych młodych reżyserów horrorów, dlatego jak najbardziej ucieszył go ten wybór. Siostry Soska ogłosiły, że ten film to ich triumfalny powrót do body horroru, na który ich fani z całego świata tak bardzo czekali. I zapewniły, że z szacunkiem podeszły do oryginału Davida Cronenberga. Swój remake nazwały listem miłosnym do „Wściekłości” z 1977 roku.

(źródło: https://www.imdb.com/)

1 komentarz: