czwartek, 5 września 2019

Zapowiedź: Dan Simmons „Zimowe nawiedzenie”

Przerażająca opowieść o duchach, strachu i samotności w scenerii znanej z horroru Letnia noc miasteczka Elm Haven

Dale Stewart, niegdyś szanowany wykładowca i powieściopisarz, doprowadził do ruiny zarówno swoją karierę, jak i małżeństwo – a teraz ciemność nieuchronnie się do niego zbliża. W ostatnich godzinach Halloween wrócił do wymierającego miasteczka Elm Haven, w którym się wychował. Dzięki odosobnieniu ma nadzieję znaleźć tutaj spokój. Ale przeprowadzka do od dawna opuszczonej posiadłości na obrzeżach miasta – niegdyś będącej domem dziwnego i błyskotliwego przyjaciela Dale’a, który stracił swoje młode życie w przerażającym „wypadku” podczas strasznego lata 1960 roku – stanowi tylko ostatni z długiej serii popełnionych przez Stewarta błędów. Ponieważ wcale nie jest tutaj sam. Prywatne demony śledzą go w tym domu cieni, który zaczyna przekształcać rzeczywistość w przerażające, nowe formy. W dodatku wszystko pokrywa ciężki, wczesny śnieg, który właśnie zaczął padać...

„Dan Simmons jest genialny!”.
Dean Koontz
 
„Jestem pod ogromnym wrażeniem Dana Simmonsa”.
Stephen King
 
„Zimowe nawiedzenie ukazuje w pełni talent Simmonsa jako niezrównanego literackiego stylisty. To przerażająca historia o duchach, która uniemożliwia czytelnikom odgadnięcie zakończenia aż do ostatniej strony”.
„Denver Rocky Mountain News”

Premiera 10 września 2019 roku

Format: 140 x 205 mm
Stron: 352
Okładka: twarda
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Mariusz Warda
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-8116-716-1
Sugerowana cena det.: 45,00 zł


Źródło: wszystkie materiały od wydawnictwa Zysk i S-ka

1 komentarz:

  1. Czekamy niecierpliwie, bo bardzo cenimy twórczość tego autora. Gdy brakuje nam ciekawej, takiej naprawdę wciągającej książki, to zawsze pada stwierdzenie; żeby była taka jak Drood, albo Terror albo Trupia otucha. :)

    OdpowiedzUsuń