niedziela, 3 stycznia 2016

Zapowiedź: Stephen King „End of Watch”


Na 7 czerwca 2016 roku zapowiedziano amerykańską premierę ostatniej części kryminalnej trylogii Stephena Kinga, w skład której wchodzą jeszcze powieści „Pan Mercedes” i „Znalezione nie kradzione”. Książka w języku angielskim ma liczyć 496 stron. Odnośnie różowej rybki na okładce książki - King na Twitterze radził jej nie dotykać;)

Opis zamieszczony na portalu http://stephenking.pl/: Brady Hartsfield, zabójca odpowiedzialny za masakrę w „Panu Mercedesie”, znajduje się w stanie wegetatywnym w Klinice Traumatycznych Uszkodzeń Mózgu. Zakończenie drugiego tomu trylogii sugeruje jednak, że w pokoju 217 przebudziło się coś złego – zabójca nie tylko odzyskał świadomość, lecz także zyskał nowe, śmiertelne moce, które pozwolą mu siać niewyobrażalne spustoszenie bez opuszczania szpitalnego pokoju. Emerytowany detektyw Bill Hodges i wspierająca go Holly Gibney, którzy nadal prowadzą agencję detektywistyczną, zostają wciągnięci w najbardziej niebezpieczne ze swoich dotychczasowych dochodzeń, bowiem Brady Hartsfield powraca i planuje zemstę nie tylko na Billu Hodgesie i jego bliskich, ale na całym mieście. Tym razem Stephen King sięga po tak lubiane przez jego fanów elementy grozy, łącząc mistrzowsko literaturę detektywistyczną z nadnaturalnym suspensem, który jest jego znakiem firmowym.

4 komentarze:

 1. Muszę w końcu zabrać się za Znalezione...
  Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam „Pana Mercedesa” i „Znalezione nie kradzione”, więc kolejna część będzie dla mnie oczywistym i obowiązkoweym wybore.
  Pozdrawiam ciepło
  P.S. Też urodziłam się tego samego dnia i miesiąca co King. Mamy dużo wspólnego! ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. I takie podejście mi się widzi :) "Pan Mercedes" i "Znalezione nie kradzione" raczej mnie nudziły, więc cieszę się, że King wróci do "odpowiednich" dla siebie klimatów powieści grozy i wątków paranormalnych :)

  OdpowiedzUsuń