niedziela, 26 listopada 2023

Zapowiedź: „Urojenie”

 
Porzucony urojony przyjaciel okazuje się bardzo realnym koszmarem.

Urojenie” – nowy horror producentów takich hitów, jak „Megan” czy „Pięć koszmarnych nocy”. W rolach głównych fenomenalna Betty Buckley i zjawiskowa DeWanda Wise.

Plakat filmu. „Imaginary” 2024, Blumhouse Productions, Lions Gate Films, Tower of Babble Entertainment

Dziecko często ma wyimaginowanego przyjaciela i nie jest to coś, co spędza sen z powiek jego rodzicom. Czasem dziecko potrafi takiego przyjaciela znaleźć w jednej ze swoich zabawek. I to jest punkt wyjścia nowego filmu Jeffa Wadlowa, autora nagrodzonego tytułu „Czy boisz się ciemności?”. W jego „Urojeniu” (tyt. oryg. „Imaginary”) zabawką tą jest pluszowy miś, którego w piwnicy odnajduje kilkuletnia Alice (Betty Buckley). Wcześniej pluszak należał do jej macochy, Jessiki (DeWanda Wise), która wchodząc w dorosłość zapomniała o nim. A przez te wszystkie lata pozornie niewinny miś obmyślał zemstę…

Wadlow przyznaje, że zawsze chciał sprawdzić prawdziwość powiedzenia: „to co może wyobrazić sobie widz jest znacznie bardziej przerażające niż jakikolwiek film”. Efekt jego dochodzenia będzie można sprawdzić w kinach od 22 marca 2024.

Zwiastun: 

Kadr z filmu. „Imaginary” 2024, Blumhouse Productions, Lions Gate Films, Tower of Babble Entertainment

O filmie: Chauncey to z pozoru zwykły pluszowy miś. Przed laty był ulubioną zabawką małej Jessiki. Czuł się kochany i potrzebny. Dziś, gdy dorosła Jessika powraca wraz z córeczką do swego rodzinnego domu, Chauncey czeka gdzieś w piwnicy wśród porzuconych rupieci. Odkryty przez małą Alice szybko staje się jej ulubionym przyjacielem. Tymczasem Jessicę coraz bardziej niepokoją dziwne zachowania córki. Alice twierdzi, że miś wyznacza jej zadania, które mają udowodnić siłę jej przyjaźni. Gdy wykonując jedno z nich dziewczynka boleśnie się kaleczy, Jessica postanawia interweniować. Ale porzucony przez nią przed laty Chauncey nie po to tyle lat czekał w ukryciu, by dziś zrezygnować z zemsty.

Kadr z filmu. „Imaginary” 2024, Blumhouse Productions, Lions Gate Films, Tower of Babble Entertainment

Reżyseria: Jeff Wadlow („Kick-Ass 2”, “Czy boisz się ciemności?” - serial, „Prawda czy wyzwanie”)
Obsada: Betty Buckley („Split”, „Frantic”, „Zdarzenie”, „Carrie”, „Pacyfik” – serial), DeWanda Wise („Jurassic World Dominion”, „Hej, Skarbie”, „Ona się doigra”), Veronica Falcon („Wyprawa do dżungli”, „Ozark” – serial, „Daleko od domu”, „Noc oczyszczenia: Żegnaj Ameryko”)
Gatunek: horror
Produkcja: USA 2024
Dystrybucja w Polsce: Monolith Films
 
Źródło: wszystkie materiały od Monolith Films

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz