sobota, 25 lipca 2015

Zapowiedź: Stephen King „Bazar złych snów”


Zbiór dwudziestu opowiadań pióra Stephena Kinga zatytułowany „Bazar złych snów” ma już polską okładkę, ale nie jest jeszcze znana data premiery w naszym kraju. W Stanach Zjednoczonych książka ma się ukazać 3 listopada 2015 roku (jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planami wydawców), więc można domniemywać, że Prószyński i S-ka również uraczy nas „Bazarem złych snów” w tymże miesiącu.

Spośród dwudziestu opowiadań, które zostaną zamieszczone w najnowszym zbiorze Stephena Kinga tylko dwa nie były wcześniej publikowane, a jedno nie ukazało się w języku angielskim. Najwięcej tekstów publikowano już w różnych magazynach w Stanach Zjednoczonych, ale znajdą się też takie, które zasilały różne antologie oraz zostały wcześniej wydane w formie e-booków i audiobooków. Amerykańskie wydanie ma sobie liczyć ponad 500 stron – o polskim (oprócz okładki) nadal nic nie wiemy.

Tytuły opowiadań zamieszczonych w „Bazarze złych snów”:
Mile 8, Premium Harmony, Batman and Robin Have an Altercation, The Dune, Bad Little Kid, A Death, The Bone Church, Morality, Afterlife, Ur, Herman Wouk is Still Alive, Under the Weather, Blockade Billy, Mister Yummy, Tommy, The Little Green God of Agony, That Bus is Another World, Obits, Drunken Fireworks, Summer Thunder

6 komentarzy:

 1. Przeczytam na pewno, choć wolę raczej jego powieści. Przede mną wciąż Znalezione... :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Podobnie jak Edyta na pewno przeczytam tą książke. Okładka jest bezbłędna! POnadto uwielbiam KInga :>
  http://kruczegniazdo94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Zbiorek może się okazać dobrym przerywnikiem od ostatnio nie najlepszych lotów dłuższej prozy Kinga

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam Kinga w krótkich formach, więc będę chciała "Bazar..." przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chętnie przeczytam. Opowiadań Kinga nigdy dosyć! Pozdrawiam.

  CAT
  http://catinthewell.pl/

  OdpowiedzUsuń