czwartek, 25 sierpnia 2016

Splat!FilmFest 2 Horror Festival


Jest nam niezmiernie miło zaprosić Państwa na festiwal horroru, pełen dzikiego, pięknego i mrocznego kina. Zaprezentujemy premiery, nowości, filmy krótkometrażowe i kultowe horrory. Zapraszamy także na spotkania z naszymi gośćmi i wykłady. Uwaga! Groza i przemoc na dużym ekranie są jeszcze bardziej przerażające!

Początki kina grozy sięgają przełomu XIX i XX wieku. Przez lata horror ewoluował i przybierał rozmaite formy. Z jednej strony jest to gatunek mocno osadzony w ramach konwencji, a z drugiej bardzo bogaty wewnętrznie i tak różnorodny, że trudno nawet o jedną, uniwersalną definicję. Natomiast bez wątpienia u podstaw horroru leży intencjonalne wzbudzanie strachu, przerażenia, obrzydzenia. Kino grozy może odnosić się do naszych uniwersalnych lęków, odzwierciedlać społeczne niepokoje, być zaangażowane społecznie, a tym samym oswajać widza z tym, czego boi się najbardziej. Jak pisał Carl Gustav Jung, „nie stajemy się oświeceni, wyobrażając sobie światło, lecz czyniąc ciemność świadomą”.

Międzynarodowy festiwal kina grozy Splat!FilmFest 2 odbędzie się w dniach 12-18 września 2016 roku w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12)

Wstęp tylko dla widzów pełnoletnich o mocnych nerwach
Więcej na http://www.splatfilmfest.com/

Źródło: informacja podesłana przez organizatorów festiwalu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz