niedziela, 19 marca 2017

Zapowiedź: Stephen King, Owen King „Sleeping Beauties”

(Źródło: https://twitter.com/waterstonesmorp)

„Co by było, gdyby świat został pozbawiony kobiet?” - między innymi takie pytanie zadawali sobie Stephen King i jego syn Owen pracując nad swoim wspólnym projektem. Powieść zatytułowana „Sleeping Beauties” ma ukazać się w Stanach Zjednoczonych 26 września 2017 roku i liczyć sobie ponad siedemset stron. Data polskiego wydania nie jest jeszcze znana. Poniżej przytaczam skrótowy opis fabuły zamieszczony na polskiej stronie internetowej poświęconej Stephenowi Kingowi. Swoją drogą przebija z tego delikatna inspiracja „Inwazją porywaczy ciał” - cóż, mam nadzieję, że polscy wydawcy nie będą zwlekać i już jesienią dowiem się, czy moje podejrzenia były słuszne.

Opis fabuły: Spektakularna współpraca ojca z synem, Stephena Kinga i Owena Kinga to opowieść o tym co by się stało gdyby kobiety zniknęły ze świata mężczyzn. W przyszłości tak nieodległej, że mogłoby to być teraz coś dziwnego dzieje się z kobietami idącymi spać – ich ciała pokrywa cieniutki kokon. Jeśli się przebudzą lub kokon zostanie naruszony, kobiety staną się niezwykle agresywne, ale jeśli będą spały, przeniosą się w inne miejsce... Mężczyźni zostają sami, zostawieni na łaskę swych coraz bardziej pierwotnych zachowań. Jednak jedna kobieta, tajemnicza Evie, okazuje się odporną na błogosławieństwo czy też przekleństwo jakim jest choroba snu. Czy Evie to medyczna anomalia, którą można zbadać czy może demon, którego trzeba zgładzić? Umiejscowiona w małym miasteczku, gdzie głównym pracodawcą jest więzienie dla kobiet, powieść „Sleeping Beauties” to prowokująca, absorbująca kolaboracja Stephena i Owena Kingów.” Źródło: http://stephenking.pl/

1 komentarz:

  1. Cóż, wstęp brzmi tak, jakby pan King prezentował nam połączenie Seksmisji i no właśnie Inwazji porywaczy ciał, w książkowym wydaniu. Przyznaję, że jakoś tak nie za bardzo potrafię to sobie wyobrazić.

    OdpowiedzUsuń