środa, 9 października 2019

Komiks „Noc w Zonie”

Wydawnictwo Studio JG z dumą prezentuje jubileuszowy album przygotowany specjalnie na stulecie polskiego komiksu. „Noc w Zonie” to komiksowa adaptacja opowiadania „Mleczarnia” Michała Gołkowskiego z jego debiutanckiego zbioru „Ołowiany świt”.

Projekt ten, będący ukłonem w stronę rodzimych twórców, stanowi debiut wydawniczy utalentowanego rysownika, Krzysztofa Tarasiuka, który we współpracy z Pawłem Próbą podjął się przełożenia na nowe medium opowiadania jednego z najbardziej kultowych autorów współczesnej polskiej fantastyki.

W albumie znalazły się też szkice koncepcyjne, wykonane gościnnie prace polskich rysowników, wybór ilustracji z książek Fabrycznej Zony, a także fragment powieści „Ziemia złych uroków” Jacka Klossa. Komiks wydany został w twardej oprawie w formacie A4.

Noc w Zonie jest zupełnie inna niż na Dużej Ziemi. Tutaj nie ma żab ani komarów, nie ma puszczyków i świerszczy – tylko cisza dzwoni w uszach, cisza świata, który zdążył za ludzkiej pamięci umrzeć już dwa razy, w osiemdziesiątym szóstym i dwadzieścia lat później, już w nowym millennium. Tutaj tylko wiatr bezustannie szeleści żółknącymi liśćmi i skrzypi zawiasami niedomkniętych na wieczność okien...
Michał Gołkowski
„Ołowiany świt”

Więcej informacji:

Źródło: wszystkie materiały od wydawnictwa Studio JG

2 komentarze:

  1. Ooo to powrót do Zony :) jestem ciekawa, czytałam książki Ostatniego zeżrą psy i Wedle zasług.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zapowiada się ciekawie, napewno przeczytam!

    OdpowiedzUsuń