poniedziałek, 24 sierpnia 2015

Zapowiedź: „The Final Girls” (2015)


9 października 2015 w Stanach Zjednoczonych będzie miała miejsce premiera jednego z najlepiej zapowiadających się tegorocznych horrorów, wyreżyserowanego przez Todda Straussa-Schulsona. W Wielkiej Brytanii film ukaże się 12 października na DVD. Pastiszowy obraz „The Final Girls”, będący hołdem dla slasherów z lat 70-tych i 80-tych XX wieku, do którego zdążyła już przylgnąć etykietka następcy „Krzyku” Wesa Cravena został bardzo dobrze przyjęty na kilku festiwalach i cieszy się pochlebnymi recenzjami krytyków. Ale jak na razie w Polsce nie planuje się dystrybuowania tej produkcji.

Opis: Max Cartwright (Taissa Farmiga) po śmierci matki, królowej krzyku wraz z przyjaciółmi (Nina Dobrev, Alia Shawkat, Thomas Middleditch, Alexander Ludwig) zostaje wciągnięta w świat jej najpopularniejszego filmu slash z 1980 roku. Młodzi ludzie przestrzegając zasad, jakimi rządzi się ten nurt horroru będą musieli zmierzyć się z zamaskowanym mordercą, uzbrojonym w maczetę.

Trailer tutaj

3 komentarze:

  1. Taissa i Nina, fajnie :) Ale slasherów jest od cholery i rzadko, kiedy który jest dobry. Ale skoro ten tytuł zbiera takie dobre recenzje to chętnie obejrzę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Po trailerze film wygląda raczej jak parodia horroru.

    OdpowiedzUsuń