poniedziałek, 8 grudnia 2014

Zapowiedź: „Anioł Śmierci”

Tytuł oryginalny: The Woman in Black: Angel of Death
Premiera: 20 lutego 2015
Gatunek: horror/thriller
Reż.: Tom Harper
Produkcja: Wielka Brytania

Zwiastun: tutaj

Hollywood pokochało nawiedzone domy. W ostatnich latach producenci prześcigają się w produkcjach horrorów z gatunku „haunted house“. Po sukcesach takich filmów jak „Naznaczony 2“, który zarobił 161 mln $, „Kobieta w czerni“ (127 mln $) „Obecność“ (318 mln $) czy „Annabelle“ (252 mln $), nikt już nie ma wątpliwości, że w ostatnich latach w kinie rządzi klasyczny film grozy. Opuszczone domostwa, demoniczne zabawki, tajemnicze odgłosy i legenda, która napawa strachem okolicznych mieszkańców, to elementy, które pojawiają się w najbardziej kasowych horrorach ostatnich lat. Już niebawem, 20 lutego do kin wejdzie „Anioł Śmierci“.

Anglia, rok 1941. Młoda nauczycielka Ewa ewakuuje grupę sierot z bombardowanego Londynu. Zatrzymują się z dala od miasta w opuszczonym od lat, odciętym od lądu domu na Węgorzowych Moczarach. W tym tajemniczym miejscu jej podopieczni zaczynają się dziwnie zachowywać. Ewa instynktownie wyczuwa obecność mrocznej siły, z którą sama nie jest w stanie walczyć. Prosi o pomoc Harrego – wojskowego pilota, stacjonującego w mieście. Mieszkające w domu zło jest bardziej przerażające niż koszmar bombardowanego Londynu. Aby ocalić dzieci obydwoje będą musieli zmierzyć się z własnymi demonami i…  Aniołem Śmierci.
 
W rolach głównych: Helen McCrory (Harry Potter i Insygnia Śmierci cz I i II, Harry Potter i Książę Półkrwi, Królowa), Jeremy Irvine (Droga do zapomnienia, Wielkie nadzieje, Czas wojny), Phoebe Fox (Jeden dzień).

Źródło: materiały podesłane przez: http://www.i-film.eu/

2 komentarze:

  1. Chętnie zobaczę - choć na premierę jeszcze sobie troszkę poczekamy, jestem ciekawa, jak im to wszystko wyjdzie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam nadzieję, że pojawi się u Ciebie recenzja tego filmu, ponieważ zbudził we mnie dość spore zainteresowanie :)

    OdpowiedzUsuń